Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Padající Outlook při odesílání
  •  
JT je nyní offline JT

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobry den
resim jednu nemilou zalezitost s padanim Outlooku pri odesilani posty. Problem se tyka Outlooku 2010 a 2013
Zkusil jsem vymazat KOFF cache, preinstalovat KOFF, vytvorit novy profil, odinstalovat MS Office a vycistit rezidualni soubory, presunul roztridenou postu do rootu (ne v Inboxu) nastavil vse zpet, ale problem to vetsinou vyresilo tak na den - par dnu. Je to dost neprijemne kdyz pisete nejaky elaborat delsi dobu a po padu pri odeslani i nej prijdete. V nekterych pripadech se odeslany email nezobrazi ani v odeslane poste, o to hur ze pokud se posle mail znova prijemce se ozve ze ho jiz obdrzel a prijde mu tedy i ten novy. V nekterych pripadech se mail neodesle, ani neulozi do konceptu, je proste navzdy ztracen.

Jedna se o problemy na managementu firmy takze o to vic je to palcivy problem.

Update Kerio serveru na toto nema vliv - overeno na nekolika poslednich updatech. Nyni 8.3.0 (2683)

Synchronizace probiha na pc a ntb + mobilni zarizeni (Android, Apple, Windows Mobile).
Velikost schranky < 10GB
Antivirus Bussines ESET SS s vypnutym antispamem
Zadne dalsi doplnky
Pokud je nastaven jiny Exchange ucet je na jinem profilu
Zalohovani posty do PST neni mozne z duvodu potreby dostupnosti na vsech i mobilnich zarizenich
Zamestnanci kteri maji nekolik stovek MB emailu nemaji problem s pady klienta.

Setkal se jiz nekdo s podobnym problemem ? Nasel jste nekdo funkcni reseni ?

[Aktualizováno: Čt, 04 září 2014 10:37]

-JT-
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Resil jsem podobne problemy u nas, k zamrznuti dochazelo predevsim pri hledani, vetsina pripadu souvisela s av doplnkem v Outlooku, po jeho deaktivaci potize ustaly.
Presto se obcas stava, ze Outlook havaruje ihned pri startu Sad

TL
  •  
JT je nyní offline JT

Hledani neresim, to je kapitola sama o sobe, padani po startu uz se diky bohu nedeje. Nechci vypinat antivirus na emaily, pri tom jak dnes lita hromada haveti po netu ...

-JT-
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Dobrý den

S padáním Outlooku Vám bohužel moc nepomohu. Zkusil bych vypnout antivirus, některé verze ESET antivirů opravdu pád Outlooku při odesílání způsobovaly, v některých případech zcela spolehlivě.

Pro snížení škody při pádu Outlooku doporučuji důsledně ukládat rozepsané zprávy do Konceptů. Pokud není zpráva uložena, drží si ji Outlook výhradně v paměti (KOFF o ní ani neví) a pád aplikace znamená její ztrátu. Pokud je zpráva uložena, data si drží přinejmenším KOFF v lokální databázi a ke ztrátě může dojít výhradně tak, že Outlook vysloveně požádá o její smazání (to se sice stát může, nicméně to by nijak nesouviselo s pádem aplikace).
Pokud tedy zprávu vždy před odesláním uložíte do Konceptů, najdete ji v případě pádu Outlooku buď v Konceptech (pak najisto ještě neodešel), nebo ve složce Pošta k odeslání (případně v Odeslané poště, v takovém případě zcela jistě odešel).
Bohužel pořád platí že v případě, kdy je zpráva v Poště k odeslání, nedokážete poznat, zda k odeslání došlo či ne.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Muzete prosim doprucit overene av, ktere funguji v kombinaci Outlook koff a nezpusobuji pady, nefunkcnost hledani?

TL
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Já bych antivir s doplňkem pro Outlook vůbec neřešil.

Máš-li 3 (různé!) antiviry:
1. na firewallu
2. na mailserveru
3. klasický souborový antivir,

pak IMHO doplněk pro poštovního klienta není nezbytně nutný.
  •  
JT je nyní offline JT

Ok, v otlaku jsem vypnul veskere doplnky krome MS Exchange a KOFF, na Esetu jsem vypnul moduly na postu.
Uvidime jak se to bude chovat. Dam info

Mimochodem ten seznam AV ktere maji/nemaji problem s Keriem by opravdu bodnul, dekuji.

[Aktualizováno: Pá, 05 září 2014 10:56]

-JT-
  •  
JT je nyní offline JT

Takze v patek dopo jsem to povypinal vcetne antiviru. Krome doplnku sluzeb MS Exchange a Kerio Conectoru je vse vypnute, bohuzel jeste ten den do 12:00 zase pri odesilani outlook spadl.

Nejake navrhy ?

-JT-
  •  
vrada je nyní offline vrada

Zdravím všechny,
také mám u zákazníka problém s padáním Outlooku. Vyskytuje se pod Win 7 i 8 v Outlooku 2010 a 2013. Zkoušel jsem různé upgrade KOF, ale nic nezabralo. Zpravidla se jedná o schránky 8 -> 13GB. Při změně profilu v PC se chyba během pár dnů vyskytne znovu. Konkrétně se vyskytuje při odesílání mailu, nebo přímo při startu outlooku. Pokud nastavím do téhož Outlooku jiného klienta (Exchange, nebo nějaký POP3) tak funguje zcela bez problémů. Denně několikrát, že uživatelé již ztrácí nervy.
Vypnutí doplňků nezabralo Sad

Našel někdo funkční řešení?
Děkuji V.Rada
  •  
Karlos je nyní offline Karlos

I ja mam problemy s padanim Outlooku, pri odesilani emailu. Zatim nevim reseni ://
  •  
JT je nyní offline JT

Tak poslední relativne funkcni postup jak to co nejvíce eliminovat je dle mych reseni toto:

- odpojit všechny archivy
- zkontrolovat archivni pst na chyby
- v idelanim pripade archivy znovu nepripojovat pokud je to není nezbytne nutne
- zkontrolovat veskere další pst na chyby
- v idelanim pripade nepripojovat zadne další pst (jen v pripade ze je to soubor k jinému uctu)
- vymazat cache KOFF
- zaktualizovat Kerio server
- vypnout nepotrebne doplňky v otlaku (Eset Smart Security, zlobil neskutecne Sad )
- nechat znova stahnout veškerou postu

Pokud mate poslední verzi Kerio serveru a MS Office 2013 doporucuji nepoužívat KOFF a nastavit otlak napřímo. Dost zasadne konecne zacne fungovat i vyhledavani coz na KOFF bylo nepouzitelne.

-JT-
  •  

Vidíte a já vždy od podpory dostal odpověď, že vyhledávání všem funguje, Outlook nepadá..

Realita je však taková, že:
Při vyhledávání nesmím spěchat, výsledek se pak dostaví. (dost mi pomohlo také vytvořit složky vyhledávání)
Vypnout AV doplněk v Outlooku.
Udržovat množství zpráv do 10000 položek ve složce, úložiště udržovat pod velikost 2 GB.

TL
Předchozí téma: Maily odcházejí jen na seznam.cz
Další téma: Upgrade na Windows 10
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt čec 27 10:42:59 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00465 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.