Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Apple OS - synchronizace kontaktů přestala fungovat
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
registruji již několikerý případ, kdy bez zjevné příčiny aplikace adresáře přestala synchronizovat kontakty. U adresáře je varovný symbol, v logu serveru souvislost nenacházím. V předchozích případech jsem rezignoval a účet adresáře smazal a znovu vytvořil, pak sync zase fungoval.
Na ostatních synchronizovaných zařízení aktualizace obsahu nadále běží bez chyby.
Děje se to ještě někomu? Máte nějaký tip jak to řešit bez rizika ztráty kontaktů?
Děkuji.

TL
  •  

Tak a mám další, čerstvý případ Sad V adresáři je výstraha, v popisu píše "některé položky nelze synchronizovat" a adresář se již neaktualizuje!
Je tu někdo, komu synchronizace kontaktů v prostředí Apple Address Book funguje bez potíží?

TL
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Mě funguje.
Zkusil jste se podívat do logů OS X, zda-li tam není nějaký záznam?

Můžete také zapnout logování Contacts:
Citát:
Contacts (Address Book) with CardDAV account

10.7 & 10.8

In Terminal:
defaults write com.apple.AddressBook.CardDAVPlugin EnableDebug -bool YES
defaults write com.apple.AddressBook.CardDAVPlugin LogConnectionDetails -bool YES

Gather information:
/var/log/system.log &
~/Library/Logs/CardDAVPlugin/

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Děkuji pěkně za reakci.
Prohlédl jsem sys.log a o Address booku tam cosi je, viz příloha.

Jednotlivé konfliktní kontakty jsem prošel, porovnal je s těmi na serveru a zjistil, že se odlišují. Totiž, ty na serveru jsem nedávno editoval, doplnil o informace a to z prostředí WIn, Outlook 2010 s KOFF - Apple Address Book je však nyní odmítá Sad

Co s tím, to přeci není v pořádku!

• Příloha: systemlog.rtf
    (Velikost: 3.47KB, Staženo 176 krát)

TL
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Je možné, že jste měnil nastavení Messages (ať už pro konkrétní uživatele nebo globálně) jako např. změnu barvy zpráv? Podle logu to vypadá, že právě tohle je změna, se kterou se Contacts nemůže vyrovnat.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Pokud vím, tak nic takového se nedělo, žádné změny nastavení, nic.
V mém případě, jednalo se jen o pár položek, jsem nakonec prošel všechny v logu uvedené kontakty, uložil je stranou, smazal z adresáře a problém tak zmizel. Pak jsem odebrané kontakty opět přidal a zatím je to ok.
U dalšího uživatele zatím nevím, je hodně na cestách a tak nemám moc příležitost ke zkoumání.

Každopádně je divné, že se nikdo další s podobným problémem neozval. Buď to opravdu všem funguje nebo jsou uživatelé diskuse na Win platformách, kde se dějí jiné podivnosti Smile

TL
  •  

Včera se problém opět zopakoval. Z Win/Outlook/Koff jsem upravil pár kontaktů. Změny hned viditelné v iPhone. Později otevřu v Macbooku adresář a synchronizace nefunkční, chyba. Nahlédnu do logu a vida, jeden z kontaktů je zase prý špatně. Provádím export z adresáře, následně kontakt v adresáři mažu - synchronizace se rozbíhá a funguje. Vyexportovaný kontakt bez jakékoli úpravy importuji nazpět a vše je ok.
Kde je chyba?

TL
  •  

Tak už je to tu zase, kontakty na Macbooku se nesynchronizují! V MacOSX logu opět jen pár problematických kontaktů, které jsem v týdnu přidal v Outlook KOFF, ty se v pohodě synchronizují do iPhone přes ActiveSync.

Opět pomůže jejich export, smazání a import nazpět, jen už mě to nebaví. Uděláte s tím něco prosím?

TL
  •  

Bude to prosím někdy opraveno? Copak je tak divné, že k adresáři přistupuji z více platforem? Není právě to jedna z deklarovaných výhod Kerio Connect?

A co distribuční skupiny? Budou někdy použitelné i z Apple zařízení?

TL
Předchozí téma: Plánování zdrojů
Další téma: Vydán Kerio Connect 8.4.2
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt říj 19 05:46:18 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00441 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.