Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » KOFF max velikost cache
  •  
natech je nyní offline natech

Příspěvky: 3
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
Je nějaké teoretické omezení velikosti schránky a tím pádem i cache pro pohodlnou práci?

Jeden uživatel ve firmě má potíže s rychlostí MS Outlooku. Má také největší schránku (35 GB) a na disku má cache soubory 5,9 GB a 0,8 GB. Zajímalo by mě, jestli jsou tyto problémy způsobené takovou velikostí cache pamětí.
Projevuje se to tak, že když píše email, v průběhu psaní se začne točit kurzor myši a on několik minut nemůže zadávat ani text.
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Příspěvky: 72
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den

Obecně lze říci, že s mailboxy do 4GB nebývají problémy, naopak nad 10GB bývají poměrně časté. U schránek nad 20GB lze určitě počítat s tím, že Outlook může zamrznout na několik minut bez ohledu na konfiguraci PC.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
maxdevaine je nyní offline maxdevaine

Příspěvky: 12
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
osobně máme teď asi 190 uživatelů a budeme rozšiřovat o dalších 100. V současné době mají největší mailboxy kolem 7GiB a zatím ok (přecijen, Kerio nemáme ani rok). Všude používáme Intel i5 + 8GiB DDR3 + Outlook 2010 / 2013.

Pokud je ovšem pravda, že nad 10GiB bude problém, tak je to trochu smutné, jelikož poslední verze Exchange 2013 + Outlooku 2013 se chvástá 100GiB mailboxem.

Jinak ano, nastavujeme limity na schránku na 8GiB a nutíme uživatele archivovat maily lokálně v rámci outlooku do pst, čímž by se takových problémů dalo vyvarovat. Zároveň také všechny emaily archivujeme v rámci serveru, tudíž nevadí, když uživateli zhavaruje pc a přijde o zmíněné pst.
Předchozí téma: Apple OSX a iOS
Další téma: Aktualizační url pro KOFF
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St srp 15 13:05:58 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.82055 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.