Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nepřichází maily pouze z 1 domény (maily)
  •  
sopam je nyní offline sopam

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den, od prosince nechodí maily z domény <at>rb.cz do keria.

V logu jsem nenašel žádné informace o tom, že by byl mail odmítnut.

Kontaktoval jsem správce z rb.cz a ten mi napsal toto:

"Na straně banky maily odchází korektně. Klient od nás odmítá maily s DSN kodem 4.4.1 . S tím bohužel na naší straně nemůžeme nic udělat. Klient musí kontaktovat své IT, předat jim tento DSN kod a na základě toho by pak měli být schopni vyřešit."

Z banky jsem ješte dostal tuto informaci:

Delivery Failure Report
Your message: Podklady
was not delivered to: caba@energoforest.cz, slamova<at>energoforest.cz
because: connect to warph.aplis.cz[62.84.129.140]:25: Connection timed out
What should you do?

Prosím můžete mi poradit kde je zakopaný pes? Ještě podotknu že používám virtuální doménové jméno: "dyndns.info"

Děkuji

•  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Pes je zakopaný nejpíše v tom, že váš druhý MX záznam pro doménu (warph.aplis.cz) na portu 25 vůbec neodpovídá a poštu nepřijímá.
Jinak samozřejmě můžete zapnout SMTP debug log na primárním serveru, aby jste zjistit zda server RB kontaktuje první MX a s jakým výsledkem.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Teda to je rychlost Smile A proč je tedy poptáván 2 mx záznam který už pravděpodobně nefunguje? Měl bych ho tedy změnit na stejný jako je první? Díky za info
  •  

Ještě doplním, že maily z domény rb.cz normálně chodily a od prosince již nechodí...
  •  
Miroslav Kroc je nyní offline Miroslav Kroc

Dobrý den,
více serverů (resp. MX záznamů) má smysl pouze pokud je jeden z nich primární a ostatní slouží jako záložní. Ve Vašem případě druhý server nefunguje. Řešením je buď druhý server znovu zprovoznit nebo příslušný MX záznam z domény odebrat.
Pokud bude jediný zbývající server nedostupný, tak odesílající server ponechá zprávu ve frontě a zkusí to za nějaký čas znovu. Frekvence a počet pokusů je dána konfigurací odesílajícího serveru a z Vaší strany ji nelze nijak ovlivnit.
Předchozí téma: Ve Webmailu se mi neukazují odeslané zprávy
Další téma: Vydán Kerio Connect 8.4.1
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt dub 27 16:55:32 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00951 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.