Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Spojení s DNS ve windows 2008
  •  
dino je nyní offline dino

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím všechny,
mám problém s nastavením Kerio Control, tak aby mi fungoval jako brána na lokálních stanicích v doméně a zároveň PC mohli využívat DNS lokální domény.
Následující nastavení na PC nezafungovalo tak, abych mohl využívat DNS v doméně.
IP: 199.166.0.x
Maska: 255.255.255.0
Brána (kerio): 199.166.0.4
DNS (doménové DNS): 199.166.0.1
DNS 2 (kerio): 199.166.0.4

Nastavení DNS v keriu mám na obrázku. Nemohl by mi někdo poradit?

Děkuji.

• Příloha: 01.png
    (Velikost: 74.52KB, Staženo 115 krát)
  •  
Petr Dobrý (Kerio) je nyní offline Petr Dobrý (Kerio)

1. nepouzivejte adresy 199.166.0.0 v lokalni siti. Ty adresy patri nekomu jinemu (Integral Ad Science, Inc.) a nejsou urceny pro pouziti v LAN. Pouzijte jeden z rozsahu 192.168.0.0 nebo 172.16-32.0.0.

2. 199.166.0.1 neni DNS jmeno, tak na tom policko ve screenshotu nema co delat

3. pokud chcete predavat DNS dotazy na jiny DNS server pro urcitou domenu (tu lokalni) je treba nastavit predavani dotazu podle pravidel pro tu danou domenu

Technická podpora je na adrese http://support.kerio.cz
  •  
dino je nyní offline dino

1/ Takže pokud nepoužiju jeden z Vámi navrhovaných rozsahů, tak to nebude fungovat? Nebo to je Vaše doporučení?

2/ OK

3/ A jak to mám nastavit?
  •  
ozana je nyní offline ozana

[Aktualizováno: Pá, 13 březen 2015 13:28]

•  
Petr Dobrý (Kerio) je nyní offline Petr Dobrý (Kerio)

1. pokud pouzijete nektere z adres ktere v internetu uz existuje a bezne se routuji, tak se na ne nedostanete. IP adresovani v LAN jsou zakladni znalosti.

3. Navod je nasi KB - http://kb.kerio.com/product/kerio-control/server-configurati on-kerio-control/using-the-dns-module-1345.html. Co konkretne tam vyplnit vam neporadim, neznam DNS domenu kterou interne pouzivate.

Technická podpora je na adrese http://support.kerio.cz
Předchozí téma: Kerio VPN server za firewallem
Další téma: Dvoustupňové ověřování
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po čen 26 07:19:30 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00393 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.