Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Dlouhé odezvy KOC Outlook 2007
  •  
tomd81 je nyní offline tomd81

Příspěvky: 8
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
potýkám se s těmito problémy.
Máme naistalován na klientech (notebook 4GB RAM, Win7 64b , Office 2007 SP3) Kerio Outlook Connector (Offline Edition). První start Outlooku s KOC trvá řádově několik minut. Bez KOC je naběhlí řádově do půl minuty!

Další problémem je pomalá odezva při procházení off-line zpráv. Při přechodu mezi složkami Outlook přestane odpovídat. Outlook se zasekne a přestane odpovídat.

Prosím dá se provést optimalizace konektoru, aby nedocházelo k těmto problémům?


Info o serveru:
Verze: 8.4.1 (3789)
Operační systém: Windows Server 2012 R2, x86_64
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Příspěvky: 146

Odeslat poštu tomuto uživateli
Na podobné chování si asi budete muset zvyknout, nikdy to nebylo lepší Sad
Občasné pády Outlooku při startu s KOFF jsou též docela běžná záležitost a když budete ve zprávách ještě hledat, to bude teprv zážitek...

TL
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Příspěvky: 72
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den

Kromě vnějších příčin pomalé odezvy (typicky antivirové programy) existují běžně tři důvody, proč je Kerio Outlook Connector pomalý:

- velké schránky. Je lepší udržovat velikost schránky do 5GB (to se týká též veřejných a sdílených složek), každopádně nad 10GB lze očekávat extrémně pomalé reakce
- velké množství zpráv ve složce. Doporučuji mít ve složce do 10.000 zpráv a rozhodně ne nad 30.000.
- řazení podle konverzace. Pokud ho chcete používat, je vhodné ještě snížit počet zpráv se složce, nad 10.000 zpráv je opravdu pomalé.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Příspěvky: 146

Odeslat poštu tomuto uživateli
Bohužel i přes doporučenou konfiguraci klienta a omezení velikosti úložiště, počtu zpráv nebývá rychlost práce s Outlookem nijak plynulá Sad

A o množství omezení a chyb v prostředí Apple OSX už nemám sílu psát...

TL
  •  
tomd81 je nyní offline tomd81

Příspěvky: 8
Odeslat poštu tomuto uživateli
Plně souhlasím.
Výše uvedené podmínky splňujeme. Ale i přesto odezvy tragické Sad
Bavíme se o schránkách max. 2GB. 10 klientů !!!
Výjimku v antiviru jsem také udělal a nic. Nemyslím si, že antivir od Slovenských sousedů by byl nějaký louda.
Nemůžu si odpustit poznámku:
předchozí systém Win SBS 03 běžel bez problému (škoda že jim končí podpora a není náhrada).

[Aktualizováno: St, 25 březen 2015 20:14]

  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Thomson78 napsal dne Út, 24 březen 2015 11:50
Bohužel i přes doporučenou konfiguraci klienta a omezení velikosti úložiště, počtu zpráv nebývá rychlost práce s Outlookem nijak plynulá Sad

A o množství omezení a chyb v prostředí Apple OSX už nemám sílu psát...


I když riskuju flamewar, přesto bych se rád dozvěděl o jakých omezeních a chybách to vlastně je. V případě Apple klientů naopak podporujeme vše, co je možné. Pravda, kvalita např. Apple Mailu upadá s každou verzí a známé chyby se kupí. Většinou jde ale o něco, co na straně serveru nemůžeme ovlivnit. Vím o jedné diskutované chybě v Contacts, kdy Apple Contacts do své vlastní databáze ukládá data a toto mu selže. Do nitra klienta bohužel nevidíme, takže naše možnosti řešení jsou poněkud omezené.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Příspěvky: 146

Odeslat poštu tomuto uživateli
Vůbec ne, žádná mezi-systémová válka nebude, doufám! Smile Používám oba a ani jeden bych si netroufal vyzdvihnout jako ten nej. Záleží na konkrétní situaci, záměru použití atd..

V MACOSX pozoruji tyto potíže:

Adresář
- problém jsem již reportoval dříve. Po přidání kontaktu v některém ze zařízení, Outlook ve Win s KOFF, iPhone nebo KerioWebMail se v některých případech přestane synchronizovat adresář. V systém logu najdu, o které konkrétní vizitky se jedná, ty exportuji, smažu a klidně opět importuji a ejhle, adresář se zase synchornizuje. Pro uživatele je to však nepoužitelný postup.
Horší je to po editaci již existujícího kontaktu, kontakt v OSX prostředí zůstane v původní verzi, pokud bych jej smazal, přijdu o přidané údaje.

Kalendář
- občas nedorazí pozvánka na schůzku, nepřišel jsem na důvod
- pokud stanovím správcem prostředku uživatele s OSX, tento nemůže smazat rezervaci v kalendáři prostředku (uživatel ve win může)

Mail
- zde nepozoruji žádné potíže, práce s poštou je rychlá, vyhledávání funguje

Popisované potíže se dějí jak v Yosemite, tak ve starším Mavericks. Stále doufám, že nějaké řešení existuje. Těm několika uživatelům přeci nemohu říci, že mají smůlu...

TL
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 19 13:32:57 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.83663 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.