Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Nelze připojit VPN po posledním update serveru
  •  
Akermann je nyní offline Akermann

Odeslat poštu tomuto uživateli
Po poslední aktualizaci KWF (na 8.5.2 b3397) přestalo fungovat VPN připojení - hlásí jen "Chyba (120): Interní chyba."
Používám starý VPN client 6.5.2 b5172, zkusil jsem nový client a ten se připojí, takže předpokládám že byla provedena nějaká změna která starý client odepsala i přesto že jsem byl tech. podporou ujišťován (před cca 1/2 rokem) že aktualizovat client nemusím a bude mi fungovat i ten starší... což byla pravda až do včerejška kdy jsem zaktualizoval server na poslední verzi.
Tuto starší verzi používám protože je poslední kde je rozšířený režim, a i přes mnoho připomínek a ujištování na partnerských setkáních, v novém klientu stále nelze nijak přidat popis k IP adrese takže sice si můžu rozbalit seznam kam se připojuji, ale jsou tam jen holé IP a všechny si tedy opravdu nepamatuji abych se mohl rychle připojit. V tom starším klientu je supr rozšířený režim kde prostě mám seznam klientů i s popisem a vybrat správné spojení je dílem okamžiku.

Otázka na Kerio tedy je jestli je to nějaká chyba kterou opraví, nebo jestli je to úmyslné odpískání starých verzí vpn clienta?
  •  
Petr Dobrý (Kerio) je nyní offline Petr Dobrý (Kerio)

V nekolika poslednich verzich doslo k updatu SSL knihoven a jejich nastaveni jako reakce na nedavno objevene chyby v techto knihovnach (SSLv3 POODLE apod.)

Z toho duvodu je mozne ze se starsi VPN klienti jiz nemohou pripojit na novou verzi Kerio Controlu. Neni to umyslne, ale je to vedlejsi efekt opravy techto zranitelnosti.

Vsem zakaznkum doporucujeme pouzivat vzdy aktualni verze Kerio Control a VPN klienta , ve kterych jsou vzdy vsechny nove objevene zranitelnosti v kratke dobe opraveny.

Technická podpora je na adrese http://support.kerio.cz
  •  
Petr Dobrý (Kerio) je nyní offline Petr Dobrý (Kerio)

A jeste abych nezapomnel - v Kerio VPN klient 8.5.2 lze samozrejme kazde pripojeni pojmenovat nezavisle na hostname/IP.

[Aktualizováno: Út, 21 duben 2015 13:14]

Technická podpora je na adrese http://support.kerio.cz
  •  

OK, děkuji za odpověď. Přeinstaloval jsem u sebe a tentokrát si to pojmenování opravdu pamatuje. Konečně (uvidíme ještě po resetu PC jestli nejásám předčasně). Naposledy jsem to zkoušel někdy kolem vánoc a tam v popisu vždy byla jen IP adresa, šla sice přepsat na nějaký popis ale po resetu pc byla v popisu opět zpět jen ip připojení.
  •  

Takže po resetu PC nově přidaná VPN opět ze seznamu zmizela, alespoň že v seznamu IP s popisem tentokrát zůstávají i po resetu ta připojení co se načetla ze staré verze vpn s rozšířeným režimem během instalace aktuální verze vpn klienta (ještě zkusím přímo do cfg dopsat ručně to nové připojení).
Bohužel po aktualizaci ssl už mi nic jiného nezbývá než používat vpn klient bez rozšířeného režimu Sad Je to škoda že pro adminy lepší rozhraní se ukončí stejně jako stále oplakávám ukončenou administrační konzoli. Webová administrace má své výhody ale v rychlosti za konzolí stále pokulhává.
Předchozí téma: NAT DNS aliasy na ruzne servery v lokalu
Další téma: Filtrování HTTPS (dešifrování HTTPS)
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt kvě 25 22:15:27 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.01093 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.