Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Konfigurace zasílání rychlých zpráv
  •  
seiner je nyní offline seiner

Příspěvky: 38
Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím.
Chtěl bych zprovoznit instant messaging, ale nevím si rady. Při kontrole dostupnosti služky mám jen křížky. Našel jsem, že je nutné konfigurovat DNS, ale přiznám se, že popisu nerozumím. Mám DNS na serveru 2012R2 a správce DNS je "klikací". Nemohl by mi někdo poradit, co a kam mám zadat? Prozatím by mi zcela stačilo zprovoznit zprávy na vnitřní síti.

děkuji
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Pokud vám zatím stačí jen vnitřní síť, nemusíte DNS konfigurovat vůbec. Jen na serveru spustit služby XMPP a XMPPS, na firewallu povolit porty 5222 a 5223 a v Jabber klientech zadáte jméno Kerio Connect serveru a vyberete port 5222 se STARTTLS nebo starší XMPPS na portu 5223.

DNS záznamy jsou třeba pokud chcete, aby si jméno serveru zjistil klient sám nebo pokud chcete komunikovat s jinými XMPP servery a uživateli mimo vaší doménu. Více viz http://kb.kerio.com/product/kerio-connect/instant-messaging/ configuring-dns-for-instant-messaging-1398.html

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
seiner je nyní offline seiner

Příspěvky: 38
Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji. Zkoušel jsem na doporučeném klientu Pidgin. Firewall jsem měl nastaven správně. Až po Vaší radě jsem si všimnul, že v nastavení účtu pidgina je karta pokročilé a na ní jméno serveru. Teď už to jede.
Odkazovanou stránku jsem studoval, ale nepochopil Sad Teď jsem uspokojen - další až si to ozkouším.
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 26 01:03:24 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.80291 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.