Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Webmail mailAttach.php: Session expired
  •  
Hans99 je nyní offline Hans99

Odeslat poštu tomuto uživateli
Bez jakékoliv změny konfigurace se v Error logu začalo několikrát denně objevovat:
php_utils.cpp: Webmail mailAttach.php: Session expired

Zvláštní je, že webmail téměř nepoužíváme a když jsem zjišťoval, kdo byl v dané době přihlášený, zjistil jsem, že jediným přihlášeným je pravidelně $instant_messaging ze 127.0.0.1 (zřejmě nějaký vestavěný účet pro messaging), který nepoužíváme. Proč ale způsobuje tu chybu?
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Chybu to nezpůsobuje. Daná hláška je reakce na klienta, který používá starší rozhranní WebMail a snaží se na server nahrát přílohu. Používá přitom buď již nevalidní nebo neexistující session přihlášeného uživatele. Může to být klidně i nějaký skript i internetu.
Nesouvisí to s instant messagingem. Pokud chcete najít příčinu, doporučuji zapnout HTTP server debug log a podívat se, který klient a odkud se připojuje.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Tak děkuji za nasměrování, příčinu jsem asi našel a uvidím co se s tím dá dělat.

Příčina je asi následující a třeba pomůže v budoucnu jiným uživatelům:
Před několika dny se uživatel připojil na Android telefonu s Opera mini k webmailu a pokusil se stáhnout jednu větší přílohu, což se mu ale nepodařilo. Nechal to tak.
Já jsem z logu zjistil (viz rada výše), že chyby způsobuje připojení z IP 82.145.218.142 což je .opera-mini.net a podařilo se mi zjistit i onoho uživatele. Domnívám se tedy, že proxy/cachovací systém Opery mini se pokouší po několik dní opakovaně onu přílohu neustále stahovat, ale vzhledem k vypršení session se mu to nedaří a v error logu způsobuje onu hlášku. Poprosil jsem tedy onoho uživatele, aby se v záložce, kterou měl stále otevřenou znovu přihlásil a pak odhlásil z webmailu a pak záložku uzavřel. Doufám, že tím se Opera přestane pokoušet o další stahování přílohy. Uvidím, jestli to pomůže.
  •  

Tak bohužel, výše uvedené nepomohlo Sad
Předchozí téma: Rozsah synchronizace položek pošty v Outlooku je nějak omezen?
Další téma: Sdílené kontakty v mobilu
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po srp 21 14:08:06 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00399 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.