Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » ActiveSync Android - duplicitne spravy
  •  
belpe je nyní offline belpe

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobry den,
Po aktualizacii KC na 8.5 mame problem s duplicitnymi a niekde aj viacnasobnymi spravami v Android zariadeniach - zatial ca. 10kusov Samsung S3 mini, Android verzie 4.x - preverujem aj ine.
Samotny ucet je v poriadku, sprava je dorucena korektne, ale mobilne zariadenie si ju stiahne dvojmo. Nepomoze ani jej vymazanie cez Connect, uzivatel musi zo zariadenia vymazat obe kopie.
Server bol restartovany, testovacie zariadenie resetnute do tovarenskych nastaveni a nanovo nakonfigurovane, zavada sa prejavi hned. V logoch servra ziaden problem.
Debug na ActiveSync som zapol, ale neviem co v nom hladat.
Poprosim o radu.
Dakujem
  •  
seiner je nyní offline seiner

Bohužel stejná zkušenost. Nic nepomáhá.
V logu jsem měl spoustu hlášek o inconsistent synchronization. Když jsem zrušil účet v telefonu a znova připojil, hlášky v logu se přestaly objevovat, ale stejně mi všecko chodí 3x.
  •  
lkac je nyní offline lkac

Tak my mame zase iny problem s android telefonmi. Spusta hlasok typu
"ActiveSync: Inconsistent synchronization. The device has sent the invalid SyncKey"
v logoch a telefony sa velmi rychle vybijaju. Ked si na mobiloch pozeram preco, tak 60% spotreby energie je "Exchange services", co doteraz nebolo.
Jedna sa o mobily Samsung a v Kerio Adminovi vidim protokol ActiveSync 14.1
A deje sa to od upgrade na 8.5

Fonet s.r.o.
  •  

Podle toho, co vidím, jsem shodou okolností jediný ve firmě, který má tento problém. A taky jediný s telefonem Samsung Galaxy SIII mini.
Jsem z toho dost otrávený, protože nemůžu ani promazávat ty zprávy v telefonu - smažou se i na serveru, i když tam jednu nechám.
Nikdo nic?
  •  
JirkaB

Tento problém se nám také projevuje na více telefonech. Zjistil jsem, že je to problém především Samsung S2 a Samsung S3, které mají verzi FW 4.1.2. Kerio po aktualizaci na 8.5 používá i pro tyto starší telefony novou verzi ActiveSync protokolu 14.1, který však u těchto starších telefonů způsobuje problémy. Rád bych hlasoval proto, aby bylo v administraci možné u určitých zařízení vynutit starší verzi ActiveSync protokolu, se kterou synchronizace fungovala.
  •  
Frana je nyní offline Frana

Pomuze smazat ucet v telefonu, znovu ho vytvorit a ze serveru nechat nove synchronizovat. Mel jsem stejny problem i na BlackBerry a Apple - jedine spolecne mely, ze se stale v KERIO serveru jevily jako pripojene pres EAS verze 12, nikoliv 14 jako ostatni. Po novem synchronizaci uz byly take jako EAS verze 14...
Uzivatelum s timto problemem nevydrzi baterka v mobilnim zarizeni - probiha neustala komunikace.

[Aktualizováno: Čt, 11 červen 2015 12:56]

•  

Bohužel nemáte pravdu - mazal jsem účet několikrát, zkoušel nespouštět Outlook a pořád to na mne lezlo 3x. Nakonec jsem ze zoufalství zrušil Exchange Activesync a nastavil si POP3. Což je taky děsný - musím mazat maily v počítači i telefonu.
Nakonec, kdybyste četl příspěvky - první tazatel dokonce vyčistil telefon do továrního nastavení.
  •  

Pisu jen, co pomohlo mne u nekolika uzivatelu - nedelam si patent na rozum... Smile

Nakonec, kdybych to resil a nevyresil jako Vy, pouzil bych asi radeji IMAP, aby to nebylo tak desny Smile
  •  

jj. IMAP mne taky napadnul. Problém je, že mám v outlooku 2 účty - jeden z Keria a jeden POP3. Takže se mi ve výsledku v tom IMAPu na telefonu taky některé zprávy ukážou 2x. Asi by to šlo nějak vyřešit, ale proč, když to do aktualizace chodilo perfektně.
Chyba zřejmě není úplně na straně Keria, když se to týká jen některých telefonů. Jak je psáno výše, bylo by fajn, kdyby šlo určit protokol - ať už v telefonu, nebo v Keriu.
Třeba pomůže nějaká další aktualizace...
  •  

Vzhledem k tomu, ze jsem to resil na BlackBerry Q5, nejakem Lenovo dvousimkaci s Androidem a taky na iPhone 5s, tak to asi nebude problem konkretni jedne platformy, nebo implementace EAS protokolu ve verzi 14 do OS telefonu.

Ale jak pisu - u vsech zarizeni mi stacilo smazat ucet v telefonu a znovu ho (spravne) pridat.

[Aktualizováno: Čt, 11 červen 2015 13:21]

•  

To holt bude problém jako všude, kde je více dodavatelů - jak zedník, tak instalatér tvrdí, že oni to udělali správně. Akorát ta koupelna se nedá použít Smile
Zajímavé je, i jiné telefony od Samsungu jsou v pohodě, jen ten můj vzdoruje. S3, S5 mini berou poštu v pořádku, bez jakékoliv manipulace s účtem po aktualizaci Keria.
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Potíž bývá především s Android OS telefony a to v případech, kdy výrobce použije svého poštovního klienta. ActiveSync protokol je licencovaný standard a pokud jej "neohnete", funguje.

TL
  •  

Zajímavá myšlenka - možná by stálo za to, zkusit jiného klienta pošty na telefonu, jestli to jde. Popátrám...
  •  

Na vetsine by mel jit pouzit MS Outlook - je na mobilni platformy zdarma.
  •  
Radek Sip (KERIO)

Do verze 8.5.1 plánujeme možnost zakázat EAS 14/14.1 pro konkrétní zařízení. Protože jde o rychlé řešení a stará nekompatibilní zařízení časem "odejdou sama", změnu bude potřeba udělat ručně, nebude na to GUI. Nejprve z debug logu ActiveSyncu zjistit User-Agent a pak ho při zastaveném serveru dopsat do mailserver.cfg

Zde je příklad zakázaného iPhone 3GS a BlackBerry emulátoru:
<list name="LegacyDevices">
<listitem>
<variable name="UserAgent">RIM-All_Touch_[1280x768]-BBSIM-1/10.3.1.995</variable>
</listitem>
<listitem>
<variable name="UserAgent">Apple-iPhone2C1/1002.500</variable>
</listitem>
</list>

Pro tato zařízení se pak bude používat maximálně EAS 12.1
Zařízení bylo potřeba také restartovat (rekonfigurace potřeba nebyla).

Outlook pro mobilní platformy nedoporučujeme z bezpečnostních důvodů používat, pokud vám tedy nevadí, že vaše přihlašovací údaje a informace o poště budou uloženy u Amazonu a Microsoft je bude používat pro přihlašování na váš server... Mimo jiných dalších problémů.
http://www.networkworld.com/article/2878816/microsoft-subnet /outlook-for-ios-android-flagged-for-inherent-security-flaws .html
http://www.kerio.com/blog/duh-i-just-gave-away-my-password-n ew-outlook-mobile-app-introduces-privacy-concerns

Na očekávaný dotaz "A kdy vyjde 8.5.1?": v červnu Smile
  •  

OK - děkuji, počkám si. Jen prosím, nějak nemůžu najít ten debug log ActiveSync. Dohaduji se, že logování je třeba někde zapnout a nemůžu to zatím najít.
  •  
Radek Sip (KERIO)

webová administrace, vybrat debug log, pravým tlačítkem v prostoru logu a vybrat z kontextové nabídky "Zprávy" a zapnout logování ActiveSyncu.
  •  
Messo8080 je nyní offline Messo8080

Frana napsal dne Čt, 11 červen 2015 12:55
Pomuze smazat ucet v telefonu, znovu ho vytvorit a ze serveru nechat nove synchronizovat. Mel jsem stejny problem i na BlackBerry a Apple - jedine spolecne mely, ze se stale v KERIO serveru jevily jako pripojene pres EAS verze 12, nikoliv 14 jako ostatni. Po novem synchronizaci uz byly take jako EAS verze 14...
Uzivatelum s timto problemem nevydrzi baterka v mobilnim zarizeni - probiha neustala komunikace.

S Blackberry q10 sa pasujem tiez s problemami. Bolo nutne vytvorit nanovo ucet kvoli chybe a potom synchronizovalo uz v poriadku. Lenze pretrvava mi viacero problemov:

1. niekedy trva cca 1min kym vobec kontaktuje server a odosle mail, prave som spustil debug na activesync, snad tam bude nieco zaujimave (30% pravdepodonost, nezalezi ci je wifi alebo 3G)
  2. nedokaze spojit maily do konverzacie pri odpovedi na mail, nefunguje to vobec, ako keby to stratil vazbu s povodnym mailom. Cez imap to funguje na 100% bez problemov na tom istom zariadeni a tom istom ucte.

Zlepsil sa prenos kalendarov, prenasa sa uz tak ako ma vsetky sukromne, doteraz com to musel synchronizovat cez caldav.

PS: Nemozem teda ani spustit update KC u zakaznikov, pokial nieje bezproblemovy chod u mna. Cakam na KC 8.5.1 aby som vedel vynutit starsi ActiveSync pre urcite zariadenia.

[Aktualizováno: So, 20 červen 2015 10:13]

•  
Radek Sip (KERIO)

Pokud se týká BlackBerry, do 8.6.0 bude několik drobných oprav (datum+čas re/fwd v mailech, chybějící obrázky v některých mailech, detekce BB jako mobilní platformy v KCC...)

BlackBerry přes EAS občas odešle e-mail ihned, občas ho pár minut podrží v outboxu. Stejně se chová např. v kalendáři, kdy změnu nepošle na server hned. Protože v EAS logu nic není, předpokládám, že jde o chybu/vlastnost BB. Byl jsem zvyklý, že třeba u iOS je každá změna na serveru na lusknutí prsty, ale holt BB je jiné Smile

Konverzace v EAS účtu jsou součástí nového EAS 14.0/14.1 a bohužel na BB nefungují. Respektive fungují, než na nějaký mail odpovíte z BB, tím se konverzace rozbije - přesně jak říkáte, že "ztratí vazbu s původním mailem". Ještě v outboxu je správně a jak se vrátí do Sent Items, je to špatně a všechny následující e-maily už nejsou v konverzaci.

Přes jiné protokoly než EAS nebo na jiných klientech (iOS, Apple Mail...) to může fungovat dobře, buď protože v mailu jsou potřebné hlavičky, nebo protože klient vytváří konverzaci jinak např. z předmětu.

O problému BB+EAS+konverzace víme, máme zadaný.
  •  

Vyčerpávajúca odpoveď. Vlastne som dostal odpoveď na všetko aj čo som tu nespomínal Smile Ďakujem.
  •  

Tak jsem se těšil na 8.5.1, že konečně budu zase moct používat poštu na telefonu.
Snažím se postupovat podle Vašeho návodu, ale něco dělám špatně.
1. Zastavím Kerio server
2. Notepadem dopíšu do mailserver.cfg
<listitem>
<variable name>="UserAgent">Android-SAMSUNG-GT-I9505/101.50001</variable >
</listitem>
</list>

Soubor uložím a pro jistotu ho znova otevřu - úpravy tam jsou.
3. Spustím Kerio server a podívám se do malserver.cfg. Úpravy tam nejsou a maily se mi samozřejmě množí jako krysy.
VS

PS.(který smailík je "HODNĚ NASRANÝ"?)
  •  

A to jsem ještě nevěděl, co mne čeká. Na svém počítači najednou vidím, že kerio je of-line. Jdu do jeho zprávy a ono to po mně chce prvotní nastavení!!! Naštěstí se mi podařilo vytáhnout cfg soubory ze včerejší zálohy serveru a vypadá to, že jsem vývrtku vybral.
Prosím o návod, jak se edituje soubor mailserver.cfg BEZPECNĚ.
  •  
Radek Sip (KERIO)

Nerad bych se bavil v této rovině "nasraný" apod. Uchovejme si nějakou úroveň.

Máte tam chybu, nemá tam být:
<variable name>="UserAgent">
správně má být
<variable name="UserAgent">

Zřejmě proto tuto nevalidní úpravu server zahodí (je dokonce možné že použije .cfg.bak)

vizte článek http://kb.kerio.com/1799
  •  

OK - děkuji, podívám se na to.
  •  
Radek Sip (KERIO)

K Vašemu druhému příspěvku (psali jsme je současně): editace mailserver.cfg při zastaveném Kerio Connect je bezpečná. Jen tam musíte napsat validní věci, aby server ten .cfg mohl načíst a použít.
Před editací není špatné si udělat kopii .cfg souborů.
  •  

Už je mi poněkud jasnější, co se stalo a proč mi Kerio Server přestal fungovat. Díky - tomu se napříště vyvaruji.
Ale bohužel ani po opravě chyby jsem neuspěl.
Doplnil jsem
<listitem>
<variable name="UserAgent">Android-SAMSUNG-GT-I9505/101.50001</variable >
</listitem>
</list>

Při startu je úprava zahozena, vidím ji v bak souboru. Vidíte tam ještě nějakou chybu?
Verze Kerio Serveru je 8.5.1(4597).

PS. poznámkou jsem jen chtěl říct něco o mém duševním stavu a ten se bohužel nezměnil.
  •  
Radek Sip (KERIO)

Možná mezera na konci </variable >
Pozor také jaké tam dáváte uvozovky, je několik typů. Pro jistotu si zkopírujte ty které už někde v .cfg jsou použity.
  •  

Nevím, jak se objevila ve zprávě ta mezera - v cfg ji nemám a dělal jsem copy-past.
Přepsal jsem všechny uvozovky, zkontroloval, doplnil do cfg. Stejné. V bak mám:
<listitem>
</listitem>
</list>
  •  

Před odesláním tam ta mezera určitě nebyla. Zkouším ještě jednou.
<listitem>
</listitem>
</list>
  •  

Tak zkusím poslat přímo soubor.

•  

Mne to funguje, a naozaj uz pouziva 12.1 a vsetky problemy co som mal zmizli Smile Dakujem za rychlu opravu.

A pozor nedoplnat na koniec konfigu, ale zhruba doprostred konfigu. Parameter je tam nachystany.

U Vas je to na riadoku c. 1473, kde je zaciatok parametra <list name="LegacyDevices">. Ten na konci tam nema zmysel resp nesparzuje sa. A moze sa vyhodit alebo sa zmeni cely cfg.

[Aktualizováno: Čt, 25 červen 2015 12:28]

•  

Děkuji za navedení. Ono je to trochu jinak. Já jsem dopisoval na konec a to postupně 2 zařízení (jedno omylem - shodou okolností tablet Samsung)
Po Vašem navedení jsem si prohlédnul cfg a opravdu našel někde uprostřed sekci Legacy Devices a oběma zařízeními.
Dohaduji se tedy, že cfg soubor se při startu přeskupí do požadovaného pořadí sekcí a vícenásobné zápisy sekcí sdruží. A nefungovalo mi to proto, že jsem zapsal jiné zařízení, než to moje. Ne tedy proto, jak jsem si myslel, že mi zápis zmizel.
Nechci to zakřiknout, ale po znovuvytvoření účtu mám testovací zprávu jen jednou. Zaplať pámbůh.
Děkuji za trpělivost, kterou jsem dnes já evidentně neměl.
  •  

Mne to nabehlo hned po nastaveni configu. Okamzite som videl ze sa prepol protokol na verziu 12.1 a zacalo mi parovat konverzaciu a odosielat bez odkladu vsetky maily. Uz zase nemam problem s BB Very Happy

Takze ono to co sa Vam stalo bola skor nepozornost/prepracovanost. V nasom obore to niekedy vedie k fatalnym pruserom Smile
  •  

Embarrassed
Máte pravdu - děkuji za pochopení. Postupoval jsem, podle mého, celkem logicky. Nastavím config a odzkouším. Když to nefunguje, vrátím se do configu, abych překontroloval. Jenže tam to, co jsem napsal, nevidím, protože se to přesunulo jinam. To jsem zažil poprvé. Snad si to zapamatuji...
  •  

Presun v konfigu je nestandartne riesenie, to je pravda. Tiez som to este nezazil.
Předchozí téma: Neexistující úživatel
Další téma: Nesulad medzi menom a emailom v kontaktoch, reindex ?
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So kvě 27 11:51:26 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.01870 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.