Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » VPN tunel typu LAN-to-LAN nad 3G technologií (Rozpadávání tunelu VPN v případě 3G technologie)
  •  
pm je nyní offline pm

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den. Musíme provozovat VPN tunely LAN to LAN pomocí Kerio Control a v lokalitách, kde není možnost jiného rychlejšího způsobu připojení, jsme odkázání na 3G od O2. Problém je v tom, že po pár hodinách používání nelze tunelem posílat ani přijímat data. V Alert Logu je neustále dokola hlášení, že se tunel sestavil a tutéž sekundu nebo hned tu další se tunel rozpadne a tak stále dokola.
Používáme tunel pro přenos technologických dat, tedy využíváme pásmo cca. 20 B/s.

Domníval jsem se, že je nějaký problém u O2 na 3G technologii, ale teď jsem zjistil, když jsem si dokoupil i pevnou IP adresu, že tunel nefunguje a nepropouští data, ale z centrály se na 3G v pohodě dostanu. Na vysvětlenou uvedu, že na vzdálené straně je Kerio Box co má na rozhraní WAN přes RJ45 malý Zyxel router s USB internetem 3G od O2. Chci tím říci, že pokud jsem na Zyxelu forwardoval pouze port 80 (web) na jiný stroj v lokální síti přímo - aniž by to šlo přes kerio box, v pohodě to funguje. Takže linka 3G je pořádku, jen Tunel přes Keria ne.

Matně si vzpomínám, že před mnoha lety bylo nutno zahazovat u O2 nějaké signalizační pakety, co používala O2 ve svých sítích, jinak ty tunely prostě nejely. Ale je to mnoho let zpět, když se s mobilním internetem začínalo.

Ještě jsem uvažoval tak, že náš provoz je minimální cca 20 B/s. Komunikují mezi sebou pouze PLC automaty. Ale měl jsem za to, že permanentně i tento minimální provoz přetěžuje 3G síť, co není přizpůsobena na tak rychlé dotazy ( každou sekundu dotaz na 2O B). Ale tím to není. Pokud přestavím PLC automaty na dotazování každou minutu, tunely nejedou.

Také to není "pomalostí" 3G, protože v lokalitách s horším signálem je šířka pásma horší a jsou zde i výpadky. Pokud totéž jedu nad satelitním spojem s pingem nad 600 ms, spojení tunelem je perfekní a velmi stabilní - tunely jsou v pořádku.

Poradí mi někdo.

[Aktualizováno: Pá, 05 červen 2015 10:41]

•  
Lotus je nyní offline Lotus

Odeslat poštu tomuto uživateli
Je to dane mobilnou/ GPRS technologiou , pred rokmi som riesil podobnu komunikaciu medzi dvoma pocitacmi prepojenymi cez GPRS modem. Spojenie proste zomrelo , aj ked sa pre modem, operacny system tvarilo ako funkcne. Tam som to vyriesil tym ,ze som proste robil ping na napr.google.com a pokial sa mi ping nepodaril povedzme 10x tak som zhodil a znovu postavil spojenie. Tato aplikacia mi funguje uz roky.
Da sa to riesit aj hardwerovo , existuje modem od Westermo ktory to vie , ale cena je dost brutalna
Ak by ste potreboval nejake dalsie info , napiste.

Lotus

[Aktualizováno: Út, 16 červen 2015 21:32]

Předchozí téma: řazení uživatelských jmen
Další téma: VPN Tunel
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 08:12:36 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.99285 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.