Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Kerio HTTPS
  •  
seiner je nyní offline seiner

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím
Mám Windows server 2012 R2 a na něm provozuji Kerio Connect. Při instalaci mi nešly spustit služby HTTP a HTTPS na defaultních portech, protože na nich běžel default web.¨
Změnil jsem v IIS nastavení default webu pro HTTP (na 81) a služba v Keriu mi šla přenastavit na default web. Obdobný postup u HTTPS ale nezabírá - na portu 443 něco visí i když defaul web změním na 441 nebo i zastavím. Netstat mi skutečně ukazuje, že na portu 443 nějaký proces naslouchá.
Když nastavím službu HTTPS v Keriu na port 444, chodí to, jak má. Jenže to není řešení. Na telefonech není možnost změny portu a když ho na routeru přesměruji, nechodí mi to pak na WiFi uvnitř sítě.
Jak by se to dalo řešit?

•  
BoBik je nyní offline BoBik

A jaký proces blokuje port 443?
  •  

No právě - když ho najdu podle PID, tak je to NT Kernel & System
  •  

To je IIS. Otázka je proč máš na serveru pro Kerio Connect nainstalovanou roli IIS?
  •  

Protože to potřebuji pro další funkce serveru. Ale na IIS není žádný WEB, který by měl nastavený port 443.
  •  

Když trošku potrápíš Google, tak najdeš plno diskusí zabývajících se Tvým problémem, snad některá poradí.

Ad "další funkce serveru" - to myslíš v době "virtualizační" vážně? Snad na vyhradím jednu VM jen pro mailserver a nemusím pak řešit podobné problémy . . .
  •  

Vyřešeno. Port 443 mi blokovalo nastavení Direct Access.

PS. S Hyper-V se zatím dost peru. Něco nastavím a ověřím a příště mi to nefunguje. Časem se s tím snad prokoušu - jestli mi to ale stojí do důchodu za to.
Předchozí téma: KOFMSP.dll
Další téma: DKIM a DNS záznam (veřejný klíč je nesprávný)
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt kvě 25 22:15:45 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.01113 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.