Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Dlouhý SMTP Transaction Time
  •  
peett je nyní offline peett

Příspěvky: 49
Odeslat poštu tomuto uživateli
Při testech našeho mail serveru na MX Toolbox je oznámeno varování, že je příliš dlouhý Transaction Time. I několika klientům se nedaří zaslat k nám mail s chybou příliš dlouhé odezvy. Jak mohu tento parametr ovlivnit? Může být způsoben nastavením prodlevy v Spam filtru? děkuji. Peett
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Může to být nastavením Spam Repellent (Odrazování spammerů). Nicméně podle RFC by měl klient čekat alespoň 2 minuty, takže pokud zpoždění 10-15 sekund způsobí problém, jde jednoznačně o chybu na straně klienta.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
peett je nyní offline peett

Příspěvky: 49
Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji za odpověď. Nicméně lez nějakým jiným způsobem ovlivnit (zmenšit) Transaction Time? Co jej přímo ovlivňuje? Nastavení mail serveru nebo spíše struktura LAN, aktivní prvky a routery? Peett
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Příspěvky: 427

Odeslat poštu tomuto uživateli
Sitove prvky a routery pridavaji maximalne milisekundy. Jak uz tady bylo receno, pokud je transaction time v radu sekund, je to nastaveni mailserveru, konkretne Spam Repellent.

MXToolbox to chybne detekuje jako problem. Jejich nastaveni je takove ze pokud server neodpovi do 5 vterin, je to warning, pres 8 vterin je to jiz detekuji jako alert. Standartni nastaveni Spam repellentu byva 15-20 vterin. To je naprosto normalni a beznemu provozu to nevadi. Naopak to odrazuje spammry kteri nechteji cekat, radsi spojeni zavrou a jdou dal.

Pokud vas opravdu trapi zluty warning na mxtoolbox, zmente s nastaveni na 4 vteriny a bude to zase zeleny. Nicmene MXToolbox je synteticky test a neni dobre se jim ridit dogmaticky.

A samotny MXToolBox to i vysvetluje:
Citát:

Having this warning on your lookup does not necessarily mean that you will have a problem receiving mail. It is simply a warning that things are less than optimal. This could end up causing users to experience delays with inbound mail.

Additional Information

Tarpitting
It is also possible your server is "Tar pitting." Tar pitting is a technique used by some email servers to slow down spammers. The idea is that legitimate senders will wait longer to establish a connection than spammers will.

[Aktualizováno: Čt, 24 prosinec 2015 10:55]

  •  
peett je nyní offline peett

Příspěvky: 49
Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji Vám za vysvětlení...
Přeji Šťastné a Veselé.....
Peett
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St zář 19 20:55:32 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.84953 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.