Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Kerio Outlook conector offline (Kerio Outlook conector offline )
  •  
Mirix je nyní offline Mirix

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím

Kolegyni se podezřelé dlouho načítá outlook a nakonec vyskočí hlášení Kerio Outlook conector offline. Problém je že tato situace nastává nejen doma na wifi, ale i když je připojena v práci přímo na síti. Navíc je tento problém ojedinělý. Nikomu dalšímu tento problém nenastává.

Tuším, že Vaše reakce bude nejspíš směřovat k tomu že problém je na straně kolegyně.

Neexistuje v Kerio nějaká kontrola připojení uživatele? Popřípade nějaká alternativa, která by problém vyřešila.

Předem děkuji za odpověď!
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Příspěvky: 72
Odeslat poštu tomuto uživateli
Obecně start Kerio Outlook Connectoru je v offline stejně rychlý (nebo dokonce rychlejší) než online, takže samotným startem v offline to nebude.

K prodloužení doby startu dojde v zásadě tehdy, když se z nějakého důvodu protáhne dotaz na Kerio Connect (který slouží k rozhodování, zda naběhnout online nebo offline). Typicky tento problém nastává poté, co uživatel přinese notebook z jedné sítě do druhé (z domova do práce), neboť počítač si pamatuje síťové nastavení dosud podle původní sítě.

Pokud nahlédnete do logu Kerio Outlook Connectoru (najdete podle odkazu v předchozím příspěvku, zapínat logování asi není potřeba, protože chyby se logují vždy), pravděpodobně tam naleznete chybu, kterou Kerio Outlook Connector dostal při pokusu o spojení. Pokud je problém něco jako "Can't resolve name", možná pomůže nahradi v konfiguraci profilu Outlooku jméno serveru jeho IP adresou. Pokud jde o nějaký jiný problém, zkuste po přechodu do jiné sítě, když se objeví tento problém, obnovit síťova nastavení ručně (napište do konzole "ipconfig /renew")


Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  
Mirix je nyní offline Mirix

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji, pokusím se v Logu dané osoby zjistit příčinu.
Předchozí téma: Opakovaná událost-schůzka v kalendáři
Další téma: Mapování uživatelů z AD
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po čec 23 03:35:40 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.88944 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.