Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Uživatel v několika doménách
  •  
Gregorij89 je nyní offline Gregorij89

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,

mám uživatele, u kterého bych potřeboval nastavit, aby byl členem více domén. Potřebuji, aby viděl sdílené složky ve dvou doménách a zároveň, aby uměl odesílat z adres uzivatel@domena1.cz i uzivatel<at>domena2.cz. Bohužel jsem nenašel v nastavení a ani tady na webu jak toho docílit. Mít dvě oddělené schránky je velice nepraktické (uživatel používá webového klienta) a zároveň takový uživatel konzumuje dvě licence, přitom je to jeden člověk a stačí mu jedna schránka.

Omlouvám se, pokud duplikuji dotaz, který již byl zodpovězen, ale při hledání jsem odpověď nenašel.

Jiří Kubeš
  •  
maxdevaine je nyní offline maxdevaine

Dobrý den,
vím, že přeposílání emailu z jedné domény do druhé je možné řešit aliasem.

S pozdravem
Max Devaine
  •  

Dobrý den,

ano, to máte pravdu, ale to není řešení. Já potřebuji, aby jeden uživatel mohl plnohodnotně pracovat s prostředky v obou doménách a rozesílat email z adresy v jedné i druhé doméně (vybere si v uživatelském rozhraní stejně, jako když má uživatel více adres v jedné doméně).

JK
  •  
Joystick je nyní offline Joystick

Obávám se, že se dozvíš to, že si musíš zalicencovat uživatele i v druhé doméně. Já když se to dozvědět, tak jsem myslel, že poletí Kerio rovnou z okna. Mám firmu (eshop), kde jsou fyzicky 3 lidé a eshopy jsou na 5 doménách. Samozřejmě že se zákazníky potřebuji komunikovat vždy z té správné domény. Podle doporučení Keria se musí zalicencovat 15 userů, aby to šlo takto používat. Dobrý vtip, že? Evil or Very Mad Už přemýšlím o jiném řešení.

[Aktualizováno: St, 04 květen 2016 16:38]

•  

Přesně to samé jsem se dozvěděl od supportu, který jsem nakonec na ten problém využil - ještě, že jsou dva incidenty v rámci jednoho roku zdarma, zaplatit za tuhle informaci 1600, tak to už by asi opravdu byly poslední peníze, které by Kerio ode mne vidělo. Connect je fajn, pokud po něm člověk nechce nějakou pokročilejší funkci. Nicméně tohle je podle mě naprosto základní funkcionalita a i když člověk přistoupí na zalicencování počtu uživatelů * počet domén, tak stejně ti uživatelé nemůžou pracovat plnohodnotně. Buď se musí přehlašovat mezi účty, nebo si delegovat oprávnění mezi svými schránkami. Na doporučení podpory jsem zavedl globální sdílené složky, takže aspoň tenhle problém jsme vyřešil, nicméně i to je polovičaté řešení, protože najednou všichni vidí všechno. Zrovna v tomhle případě to nevadí, ale pokud by na serveru byly domény různých společností, tak pak je to nepoužitelné.

Primárně pracuju s MS Exchange, takže při administraci Kerio Connect občas hodně trpím, občas mi zase něco přijde opravdu chytré, ale globálně mám Exchange raději. Bohužel pro malé organizace je Exchange příliš drahý produkt (a to jak z pohledu SW tak i HW který potřebuje) a pokud z nějakého důvodu nechtějí, nebo nemohou do cloudu, ale zároveň chtějí plnohodnotné groupware řešení, tak moc použitelných alternativ není.

JK
  •  
Petr Dobrý (Kerio) je nyní offline Petr Dobrý (Kerio)

Joystick napsal dne St, 04 květen 2016 16:37
Obávám se, že se dozvíš to, že si musíš zalicencovat uživatele i v druhé doméně. Já když se to dozvědět, tak jsem myslel, že poletí Kerio rovnou z okna. Mám firmu (eshop), kde jsou fyzicky 3 lidé a eshopy jsou na 5 doménách. Samozřejmě že se zákazníky potřebuji komunikovat vždy z té správné domény. Podle doporučení Keria se musí zalicencovat 15 userů, aby to šlo takto používat. Dobrý vtip, že? Evil or Very Mad Už přemýšlím o jiném řešení.

Muzete ke stavajici domene se tremi uzivateli pridat domenove aliasy. Kazdy uzivatel si pak muze vybirat ze ktere domeny odesila.
Prichozi emaily padaji sice porad do jednoho mailboxu, ale to se da vyresit tridicima pravidlama.

Technická podpora je na adrese http://support.kerio.cz
  •  
Joystick je nyní offline Joystick

Doménové aliasy jsou nyní přidány, jinak by konkrétním uživatelům nechodila pošta ze všech domén. To co potřebuji vyřešit a co aliasy neumožňují, je zvolit si adresu odesílatele pro každou zprávu, kterou uživatel píše. Jestli to aliasy umí, prosím o info jak to nastavit, nepřišel jsem na to. Děkuji.
  •  

Petr Dobrý (Kerio) napsal dne St, 04 květen 2016 17:50
Joystick napsal dne St, 04 květen 2016 16:37

Muzete ke stavajici domene se tremi uzivateli pridat domenove aliasy. Kazdy uzivatel si pak muze vybirat ze ktere domeny odesila.
Prichozi emaily padaji sice porad do jednoho mailboxu, ale to se da vyresit tridicima pravidlama.

To bohužel nemohu, protože uživatelé se mi nepřekrývají. Mám několik domén a celkem cca. 20 uživatelů. V každé doméně mám uživatele, který patří pouze do jedné z domén, a pak mám cca. 3 uživatele, kteří patří do více a v ideálním případě by s jedním účtem měli mít možnost pracovat plnohodnotně ve všech doménách - tj. zvolit si, ze které adresy budou odesílat před každým odesláním emailu, vidět sdílené složky ve všech doménách atd. Ale jen tito uživatele, žádní jiní,

Představte si to tak, že mateřská společnost vlastní několik dceřiných a manažerské pozice v těch společnostech jsou obsazeny stejnými lidmi. Tito vedoucí pracovníci potřebují mít email s doménou každé společnosti, ve které jsou manažery, ale ostatní zaměstnanci pouze pro svoji společnost. Na Keriu Connect v současné verzi (alespoň podle mého bádání a komunikace s technickou podporou) neřešitelný problém.

JK
  •  
ozana je nyní offline ozana

V Thunderbirdu to řeší další identity v účtu, na Outlooku další účty, které mají dovoleno odesílat (ale ne příjímat poštu).
Předchozí téma: Sdílené složky, activesync v outlooku 2016
Další téma: SMTP vytěžuje sít
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po čen 26 07:16:35 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00386 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.