Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nastavení práv u složek s kontakty
  •  
cztilt je nyní offline cztilt

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Verze Kerio Connect 9.0.2

Dostal jsem se do situace, kdy jsem v klientovi po přihlášení jako administrátor odebral v kontaktech všechna práva u položky "Veřejné složky" a to i včetně svých vlastních (tzn. administrátora).

V toto chvíli je skupina "Veřejné složky" bez práv, a z mého pohledu bez možnosti je jakkoli nastavit. Podsložkám sice jejich vlastníci zůstali, nicméně nikdo nemá práva přidávat další podsložky mezi veřejné složky.

Existuje nějaký způsob, jak přiřadit Administrátora (nebo kohokoli jiného) opět jako vlastníka složky, ze které byl sám sebou předtím odebrán?

Neměla by být možnost odebrat sám sobě vlastnická práva, když nikdo jiný vlastníkem už není, standardně odepřena?

Díky.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Pokud má administrátor práva přidána v nastavení účtu (je adminisrátorev veřejných složek), tak o práva přijít nemá. Můžete zkusit tuto volbu vypnout a opět zapnout po daného uživatele. To obnoví práva pro jeho osobu. Lze to udělat v adminisraci produktu.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
cztilt je nyní offline cztilt

Příspěvky: 2
Odeslat poštu tomuto uživateli
Děkuji za odpověď. Máte pravdu, přidáním práv v administraci daného uživatele, získal opět do veřejných složek přístup.

Měl bych ještě jednu podotázku. Nastavím-li práva u veřejných složek např. "Všichni ze serveru" jako čtenář, mohu potom práva v jednotlivých složkách upravit a někomu přidat např. editora nebo vlastníka.
Nicméně, pokud chci opačný postup? Mám skupinu uživatelů, kteří mohou přidávat veřejné složky a dále s nimi pracovat, ale NECHCI jim povolit úpravy jedné nebo více konkrétních veřejný složek. Práva se dědí, to je v pořádku, ale u konkrétních složek nejdou měnit. Přidáním dané skupiny na složku, kam nemají mít přístup a nastavení práv čtenáře problém neřeší, berou se v potaz zděděná práva.

Díky.
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
V takovém případě nelze použít dědění práv z kořenové složky veřejných složek a je třeba pro kažkou složku specifikovat práva odděleně. Pro podsložky můžete použít volbu uložení práv "včetně podsložek", kdy se práva do všech podsložek nakopírují. Nově vytvořené složky automaticky kopírují práva z nadřazené složky.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
Předchozí téma: zobrazeni kalendare
Další téma: Skrytí verze Kerio Connect v HTTP hlavičkách u Kerio Connect Client
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne srp 19 19:59:10 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.87002 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.