Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Nefunguje přístup na některé weby
  •  
MiKo je nyní offline MiKo

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
od pátku odpoledne "zničehonic" nejde z počítačů uvnitř sítě zobrazovat některé webové stránky (např. google.com, seznam.cz, csob.cz). Ze serveru s KWF se na tyto stránky dá dostat bez potíží. IE vypíše obligátní hlášku "Tato stránka se nedá zobrazit. Zkontrolujte, jestli je webová adresa http://www.google.com správná." Firefox vypíše
hlášku "Chyba zabezpečeného spojení" (viz příloha). Tracert na adresy těchto stránek funguje. Vymazal jsem DNS Cache a HTTP Cache. Na serveru i na počítačích uvnitř sítě jsem zkusil vypnout antivirus (NOD32). Zkoušel jsem i náhradní server s KWF (starý stroj, který máme schovaný pro případ poruchy). Zdá se, že problém by se mohl týkat
stránek s protokolem HTTPS, ale určitě ne všech - např. HTTPS připojení do mbank.cz funguje správně. Netušíte někdo, kterým směrem pokračovat dál?

• Příloha: firefox.jpg
    (Velikost: 70.24KB, Staženo 120 krát)
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Nepisete jakou verzi Controlu mate, ale zrejme to bude zpusobene HTTPS filtrovanim a vyprsenim nejakeho certifikatu. Zkontrolujte v Controlu platnost SSL certifikatu.
  •  

Používám WinRoute Firewall 6.7.1 patch 2
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

6.7.2 patch 2 je 6 let stara verze ktera HTTPS filtrovani urcite nema. Pokud vam Control bezi na Windows, hledal bych problem spise ve Windows aktualizacich nebo u vaseho providera.
  •  

Problém je v tom, že z počítače, na kterém KWF běží, se na ty problémové stránky dostanu. Všechny automatické aktualizace kromě antiviru mám zakázané (provádím ručně) a žádné aktualizace ani změny konfigurace jsem v době, kdy to začalo zlobit, neprováděl.
  •  

Tak jsem pátral na nesprávném místě. Problém způsobila chyba v aktualizaci antiviru. V každém případě děkuji za pomoc.
Předchozí téma: Správné nastavení virtuální sítě - vlan
Další téma: FTP modul - vypnutí jen pro určitý přístup
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St pro 13 07:58:25 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 1.05625 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.