Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Nasdílení kalendáře
  •  
peett je nyní offline peett

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím, můžete mi poradit, jak nasdílet kalendář jednoho uživatele druhému (např. pana ředitele asistentce)? Oba používají Outlook 2016; u pana ředitele je v Outlooku ikona pro sdílení kalendáře zašedlá a netuším proč...oba využívají KOFF. Předpokládám, že na straně serveru není třeba něco konfigurovat...Děkuji za pomoc. Petr
  •  
Pavel Dostal (Kerio) je nyní offline Pavel Dostal (Kerio)

Na straně serveru se opravdu nic konfigurovat nemusí. Sdílení kalendáře tak, jak ho nabízí Outlook, v KOFFu nefunguje. V zásadě máte dvě možnosti:

Pokud vám vyhovuje (nebo dokonce vyžadujete), že druhý uživatel může v kalendáři provádět změny a vytvářet nové události, může vlastník kalendáře učinit druhého svým delegátem. Záložka Kerio Connect-> Delegace. Delegát nemusí dělat nic, nasdílený kalendář se u něj v Outlooku objeví po dalším spuštění Outlooku.
Tato možnost má ovšem ještě další efekt - delegát má právo odesílat zprávy jménem toho, kdo ho jmenoval delegátem (je to nezbytný důsledek toho, že delegát má právo rozesílat pozvánky na události)

Chcete-li sdílet kalendář jen pro čtení (nebo obecně nechcete druhému uživateli poskytnout možnosti, které má delegát), řeší se to jako sdílení jakékoli složky. Viz
http://kb.kerio.com/product/kerio-connect/email-clients/keri o-outlook-connector/subscribing-and-sharing-folders-in-micro soft-outlook-1556.html

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Vyhovuje mi spíše první možnost...ale delegát má pak přístup i k mailům? Nebo jak mu přidám pouze kalendář? Petr
  •  

Tak jsem zkoušel tu Delegaci. V Outlooku p. ředitele jsem přidal do Delegace asistentu.
Ale v jejím Outlooku se ani po restartu žádná složka, kalendář neobjevila...
Kde prosím dělám chybu? je třeba ještě někde něco nastavovat? Děkuji Petr
  •  

Pokud vše funguje jak má, tak nastavovat nic nemusíte. Podívejte se do nastavení delegace u asistentky. Je tam seznam uživatelů, jejichž je delegátem. Pokud tam dosud ředitel není (což by měl být, měl by se objevit nejpozději po restartu Outlooku), zkuste v záložce Odeslat/Přijmout klepnout na Odeslat/Přijmout všechny složky.

Pokud se ani poté ředitel v seznamu neobjeví, zkontrolujte totéž v Kerio Connect Clientu. Pokud tam je, je problém někde mezi Connectem a KOFFem.

Pokud se objeví ředitel v seznamu, restartujte Outlook a nastavte si v Outlooku, ať zobrazit všechny složky (pod seznamem složek tam, kde se přepíná z mailů na kalendáře apod). Schránka se složkami ředitele by se měla objevit vedle schránky uživatele (na nejvyšší úrovni) a měl by v ní být jen Kalendář a Koš. Je možné, že když v téhle chvíli přepnete na seznam kalendářů, ještě nebude vidět kalendář ředitele mezi ostatními. To je chyba Outlooku, který zabrazí nasdílené složky správně podle typu až s dalším restartem. Tudíž ještě jednou (a snad naposledy) restartujte Outlook a kalendář bude tam kde má být.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

Děkuji...kalendář pana ředitele již sice u asistentky vidím, dokonce do něj může i psát a panu řediteli se zadaná schůzka v kalendáři objeví...ale bohužel paní asistentka nevidí všechny záznamy, které má pan ředitel v kalendáři a zadal je sám...
Zkoušel jsem již i několikerý restart Outlooku...Petr
  •  

Ted uz restart Outlooku nepomůže, ten byl nezbytný pouze proto, aby Outlook načetl přidanou schránku.
Naopak je nyní potřeba počkat, až Kerio Outlook Connector nasynchronizuje všechny události ze serveru. V oznamovací oblasti Windows je ikona Kerio Outlook Connectoru. Ta by signalizovala, že se složka dosud synchronizuje. Pokud je ve stavu nečinný, klepněte v záložce Odeslat/Přijmout na Odeslat/Přijmout všechny složky, tím vyvoláte okamžitou synchronizaci. Pokud Kalendář není dosud sesynchronizovaný, ikona bude uvádět, že synchronizuje složku Kalendář. Pokud přejde znovu do stavu nečinný aniž by byly v kalendáři všechny události, máte nějaký synchronizační problém, který zde přes forum nevyřešíme a budete se zřejmě muset obrátit na technickou podporu.

Pavel Dostal
Kerio Technologies
  •  

To bude ono...ikona píše že probíhá synchronizace Kalendáře (33%)..
Děkuji mockrát...Petr
  •  
hiller je nyní offline hiller

Dobrý den, měl bych podobný dotaz, možná odpověď tu už zazněla jen se chci ujistit, že to opravdu nejde.

Náš vedoucí oddělení po mě chce, abych navrhl sdílení kalendářů skupině techniků tak aby bylo vidět kdo kdy má jaký program. Samozřejmě s důrazem na editaci všech odkudkoli (webkerio, mobil, outlook).

Dle předchozích příspěvků varianta 2 je pro mne nepoužitelná, protože neumožní editaci pouze čtení.

Zkoušel jsem variantu 1 delegování, musel jsem tedy na to obětovat jednu schránku (licenci) ale tam zase není potom možnost nějakého filtrování a rozpoznání kdo jaký úkol tam zadal. Když to všechno nacpu do jednoho, tak nad tím nebudu mít žádný „filtr" a nebudu tak mít možnost jednoduchého přehledu.

Dle mne je jediné provozuschopné řešení to, aby každý měl svůj vlastní kalendář, který bude sdílet s ostatními.

Chci si ověřit jestli kerio nějaké takové řešení nemá
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Kerio Connect takové řešení má. Technici mohou nastavit sdílení svého kalendáře pro ostatní. Ten je pak vidět (a podle nastavení práv v něm jde i události vytvářet nebo mazat) pro všechny ostatní kolegy. Viz http://kb.kerio.com/1502

Varianta 2 samozřejmě umožňuje i zápis událostí. Neumožňuje za někoho jiného plánovat pozvánky a odesílat jeho jménem poštu.

Co se týká sdílených nebo veřejných kalendářů na mobilních zařízeních, Kerio Connect podporuje přístup ke sdíleným složkám přes protokoly CalDAV a Exchange ActiveSync (což je něco, co neumí ani Exchange). Bohužel mobily v tomto zaostávají a buď více kalendářů neumí a nebo mají ActiveSync implementován omezeně. Pro Android mohu doporučit https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kerio.conn ect.sync, pro iOS pak nastavení účtu pro CalDAV.

[Aktualizováno: Pá, 01 duben 2016 16:01]

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
Předchozí téma: Skrytí verze Kerio Connect v HTTP hlavičkách u Kerio Connect Client
Další téma: Kerio Connect Client - Hledání
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Út bře 28 10:04:23 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.02508 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.