Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » hromadné příjemce povinně do bcc
  •  
pkolar je nyní offline pkolar

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
existuje v Keriu inteligentnější omezování hromadných mailů s příjemci v otevřené kopii nebo v poli komu? Jak lze technicky zabránit situaci, kdy sekretářka omylem dá seznam např 200 členů do "komu" nebo "kopie" místo do bcc? Jediný aktuální nástroj v Keriu je natvrdo omezení počtu příjemců na určitý počet. Ovšem již bez rozlišení, zda se jedná o komu, kopii nebo bbc, jedná se o celkový počet příjemců. Hodně omezené.

Řešil toto někdo prosím? Feature request? Prosím poraďte.

Dokážu si představit tyto možnosti nastavení v administraci:
- Maximální počet příjemců v poli komu a kopie (aby se to neaplikovalo pro bcc)
- Pokud počet příjemců v komu nebo kopii přesáhne X, pak povinně přesuň do bcc

Díky
pk
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Příspěvky: 1550
Odeslat poštu tomuto uživateli
Implementované omezení počtu příjemcú je na úrovni SMTP session, tj. nic nebrání klientovi zprávu rozdělit na více doručovacích pokusů podle limitu počtu příjemců. Jde o ochranu před hromadným hádáním emailových účtů.

Bcc jako takové není žádnou hlavičkou, jde spíše o virtuální seznam příjemců v odesílacím klientovi. Kerio Connect bohužel nedisponuje popsanou funkcí odstranění příjemců, pokud jich je hodně, a ani žádnou podobnou, která by opravoval špatné návyky uživatelů.

Feature requesty je možné zadávat v administraci produktu kliknutím na tlačítko "Návrh na vylepšení".

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  
pkolar je nyní offline pkolar

Příspěvky: 5
Odeslat poštu tomuto uživateli
ok, díky.

Jasně že jde o špatný návyk uživatelů. Jenže firma potřebuje mít technický nástroj, jak zabránit odeslání hromadného mailu s veřejnými příjemci a zároveň neomezovat ty, kteří to dělají správně a dávají příjemce do bcc. Dám návrh na vylepšení, řekl bych že to pravdu chybí.

K tomu související věc: Existuje možnost mailinglistů (distribuční skupiny) pod správou uživatele, který při odesílání neexpanduje na jednotlivé příjemce?

Kerio to umí, ale listy jsou vždy pod správou pouze administrátora, jde to udělat v administraci přes skupiny nebo lépe přes emailovou konferenci. Jenže tam členy skupin spravuje pouze správce, chtělo by to aby možnost správy takové skupiny měl i kdokoliv další podle práv a mít možnost to spravovat přes webmail interface.

Díky
pk
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po zář 24 23:25:27 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.95149 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.