Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Propustnost IDS/IPS
  •  
zvasku je nyní offline zvasku

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím všechny,

vím, že se to už probíralo několikrát, ale zahájil jsem staronové téma propustnosti IDS/IPS modulu v Keriu.
Měnil jsem hw firewallu a tak jsem si mohl vyzkoušet vícero variant. Máme Kerio 9.1.0 a provozovali jsem ho jako apliance na starém serveru Fujitsu (asi 10 let starý). Neočekával jsem od něj žádné zázraky, ale zvládl propustnost na downloadu 115 Mb/s bez problémů.
Nově jsem přehodil kerio do hyper-v na nový server (1 rok strarý ale poměrně lowend xeon) tak jsem očekával, že to bude alespoň částečně lepší. Jenže není. Výkon je navlas stejný.
Také jsem zkusil počítač s klasickou i5 a úplně to samé. Bez IDS/IPS jedu bez problémů 250 Mb/s na všem.

Vypozoroval jsem, že je úplně jedno, kolik má stroj jader. Vždy se vytíží jedno jádro na 100% a konec. Jako kdyby byl IDS/IPS jednovláknový vnitřní server a tím to končí.
Mám něco špatně nebo je to prostě tak?

Pro srovnání máme na cloudu pro zákazníky D-link USG a ten se vší výbavou zvládne 1Gb/s bez problémů i s pitomým armem uvnitř. O ceně předplatných na služby ani nemluvě. Jen ta konfigurace je na keriu intuitivnější a ovládáání lepší.

Díky za poznatky

Zdeněk
Předchozí téma: HTTPS
Další téma: Monitoring
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: So kvě 27 11:55:27 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00811 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.