Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Přesunutí Kerio Connect na jiný server.
  •  
Geban je nyní offline Geban

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím,

přecházím z Kerio Connect 9.0.4 patch 1 (1154) 32bit na 9.0.4 patch 1 (1154) 64bit verzi. Provedl jsem instalaci na 64bit systém. Provedl jsem obnovení ze zálohy (kmsrecover). Při obnovení ze zálohy kmsrecover vypsal, že je rozdíl ve složkách ve stávající konfiguraci a v konfiguraci v záloze. Stávající konfigurace je "E:\Applications\Kerio\MailServer\store\" a konfigurace v záloze je "E:\Applications\Kerio\MailServer\store". Rozdíl je jen v lomítku na konci cesty. Zvolil jsem cestu stávající konfigurace. Obnova proběhla úspěšně. Připojil jsem se ke Kerio Connect Administration a nenašel jsem žádný problém. Problém nastal po připojení do webového rozhraní emailové schránky. Po přihlášení se zobrazí hláška "Chyba serveru Invalid watermark value". Když kliknu na ok, za chvíli se zobrazí znovu. Můžete mi prosím poradit, kde jsem udělal chybu? Moc díky.

Vlastimil Škoda
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Můžu poradit se podívat do error logu na serveru, podle chyby se zdá, že server nemůže otevřít soubory .journal.db v adresářích message storu.

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Níže je výpis error logu. Vypadá to jako by soubory držel jiný proces. Nechápu ale proč. Kerio Connect bylo nainstalováno jako poslední.

[31/Aug/2016 10:58:27] SQLiteDb.cpp: SQLiteDb::open() - SQLite error: file E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/. journal.db, code 11, error SQLITE_CORRUPT[11]: database disk image is malformed
[31/Aug/2016 10:58:27] SQLiteDb.cpp: journal corruption detected - cannot remove journal 'E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/ .journal.db' (file is used by another process)
[31/Aug/2016 10:58:27] SQLiteDb.cpp: SQLiteDb::open() - SQLite error: file E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/. journal.db, code 11, error SQLITE_CORRUPT[11]: database disk image is malformed
[31/Aug/2016 10:58:27] SQLiteDb.cpp: journal corruption detected - cannot remove journal 'E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/ .journal.db' (file is used by another process)
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: SQLiteDb::open() - SQLite error: file E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/. journal.db, code 11, error SQLITE_CORRUPT[11]: database disk image is malformed
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: journal corruption detected - cannot remove journal 'E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/ .journal.db' (file is used by another process)
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: SQLiteDb::open() - SQLite error: file E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/. journal.db, code 11, error SQLITE_CORRUPT[11]: database disk image is malformed
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: journal corruption detected - cannot remove journal 'E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/skoda/ .journal.db' (file is used by another process)
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: SQLiteDb::open() - SQLite error: file E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/hampejs /.journal.db, code 11, error SQLITE_CORRUPT[11]: database disk image is malformed
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: journal corruption detected - cannot remove journal 'E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/hampej s/.journal.db' (file is used by another process)
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: SQLiteDb::open() - SQLite error: file E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/hampejs /.journal.db, code 11, error SQLITE_CORRUPT[11]: database disk image is malformed
[31/Aug/2016 10:58:28] SQLiteDb.cpp: journal corruption detected - cannot remove journal 'E:\Applications\Kerio\MailServer\store/mail/dpmul.cz/hampej s/.journal.db' (file is used by another process)
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Zkus se Process monitorem od Sysinternals podívat, který proces to drží.
  •  

Je zajímavé, že tento problém jsem zatím zjistil jen u dvou emailových schránek.
  •  

Udělal jsem pokus. Zastavil Kerio Connect a zkusil soubory .journal.db přejmenovat a normálně to šlo. To znamená, že je nedrží žádnej proces. Po přejmenování a spuštění Keria Connect se vytvořili nové soubory .journal.db a chybová hláška zmizela. Otázka na Pavla Dobrého. O jaká data jsem přišel smazáním souboru .journal.db?
  •  
Pavel Dobrý (Kerio) je nyní offline Pavel Dobrý (Kerio)

Přišel jste o chronologickou historii změn v daném mailboxu. Neztratila se žádná data, jen některé změny provedené na serveru se nemusejí projevit v klientech. Je to snadno řešitelné opětovnou plnou synchornizaci klientů jako je Kerio Outlook Connector, Microsoft Outlook for Mac nebo Exchange ActiveSync.

[Aktualizováno: St, 31 srpen 2016 14:41]

Databáze znalostí: http://kb.kerio.com/
Technická podpora: http://www.kerio.cz/cz/support
  •  

Předchozí téma: Aktualizace Kerio Connect
Další téma: Vydán Kerio Connect 9.1.1
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne lis 19 07:37:12 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00470 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.