Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Unable to get address where to send failure notification
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Příspěvky: 437
Odeslat poštu tomuto uživateli
Kero Control Hyper-V appliance, verze 9.1.4.

Error log se mi plní následujícími hláškami:
[21/Nov/2016 02:33:49] Unable to get address where to send failure notification, message: ./mqueue/13ab8ebf-aae8-264f-9192-b65abad663d3.eml, retryNo: 0

Vždy několik (5-20) denně. Předpokládám, že se jedná o nějaké notifikace firewallu, které se snaží zasílat na neznámou adresu.

Jsem schopen nějak zjistit, o jaké notifikace se jedná a na které adresy se je snaží poslat? Rád bych to vyřešil, ale netuším jak se dostat k podrobnějším informacím o zprávě.
Předchozí téma: 451 Temporary local problem
Další téma: Skupiny - problém přidat lokální skupinu
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St srp 15 13:07:24 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.80749 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.