Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » invalid DNS MX or A/AAAA resource record (Nelze odeslat mail na některé domény)
  •  
stan je nyní offline stan

Odeslat poštu tomuto uživateli
Při odesílání mailů na adresy: info@brillen-shop-sarstedt.de a gero_lantzsch<at>web.de mi tyto maily Kerio vrátilo s následující hláškou:

Citát:
Toto je informační zpráva automaticky poslaná serverem coda.krnovsko.cz.
Vaši zprávu
Subject: Invoice 130 160473
Date: Mon, 9 Jan 2017 12:07:07 +0100
se nepodařilo doručit na následující adresy:
<gero_lantzsch<at>web.de> (mx-ha03.web.de: 550-Requested action not taken: mailbox unavailable 550 invalid DNS MX or A/AAAA resource record)

Ze seznamu ale maily odeslat jde a dojdou... Čím to může být? Je něco špatně nastaveno?
Jako DNS servery mám nastaveny googlovské 8.8.8.8 a 8.8.4.4

Díky
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

NSLOOKUP jsi zkoušel?

Proč vlastně používáš nějaké obskurní DNS servery a ne vlastní?
  •  

BoBik napsal dne Út, 10 leden 2017 08:50
NSLOOKUP jsi zkoušel?

Proč vlastně používáš nějaké obskurní DNS servery a ne vlastní?

nslookup jsem zkoušel a vše ok. snad jen že obě domény mají MX záznamy na 2 servery se stejnou prioritou, ale to by mělo být v pohodě...

•  

Opravdu? Mi NSLOOKUP vrací MX záznam pro doménu, jen když se zeptám DNS serveru 8.8.8.8. Pokud se zeptám 8.8.8.4, tak ho nenajde . . .

Použij vlastní DNS.
  •  

BoBik napsal dne Út, 10 leden 2017 08:58
Opravdu? Mi NSLOOKUP vrací MX záznam pro doménu, jen když se zeptám DNS serveru 8.8.8.8. Pokud se zeptám 8.8.8.4, tak ho nenajde . . .

Použij vlastní DNS.

ten druhý DNS server je 8.8.4.4 a odpovídá v pohodě. Nechápu, v čem by měl být u google DNS problém?
  •  

"Nechápu, v čem by měl být u google DNS problém?" - třeba v tom, že jsi závislý na cizím DNS serveru, u kterého vůbec netušíš, jak je nakonfigurovaný a udržovaný.

Já zase absolutně nechápu, že někdo používá jiný než vlastní DNS server. Máš k tomu nějaký důvod?
  •  

Nehledě na záznam v logu, kde je vidět, že DNS záznam načetl v pohodě:

Citát:
[09/Jan/2017 14:34:52] Recv: Queue-ID: 5873917c-0000825a, Service: WebDAV, From: <malanikova@pronap.cz>, To: <gero_lantzsch@web.de>, Size: 9159, Sender-Host: 188.175.121.99, User: malanikova@pronap.cz, SSL: yes, Subject: test post, Msg-Id: <53c88774-587f-4fb9-9cfe-487f7887c097<at>pronap.cz>
[09/Jan/2017 14:34:54] Recv: Queue-ID: 5873917e-0000825b, Service: DSN, From: <>, To: <malanikova@pronap.cz>, Size: 2322, Report: failed, Subject: Zprávu nelze doručit: test post, Msg-Id: <2277771234-3876<at>coda.krnovsko.cz>
[09/Jan/2017 14:34:54] Sent: Queue-ID: 5873917c-0000825a, Recipient: <gero_lantzsch<at>web.de>, Result: failed, Status: 5.1.8 550-Requested action not taken: mailbox unavailable
[09/Jan/2017 14:34:54] 550 invalid DNS MX or A/AAAA resource record, Remote-Host: mx-ha03.web.de, Msg-Id: <53c88774-587f-4fb9-9cfe-487f7887c097<at>pronap.cz>

jinam chodí maily v pořádku... A sem chodí maily ze seznamu taky...
  •  

BoBik napsal dne Út, 10 leden 2017 09:04
"Nechápu, v čem by měl být u google DNS problém?" - třeba v tom, že jsi závislý na cizím DNS serveru, u kterého vůbec netušíš, jak je nakonfigurovaný a udržovaný.

Já zase absolutně nechápu, že někdo používá jiný než vlastní DNS server. Máš k tomu nějaký důvod?

Spíš nemám důvod provozovat svůj DNS server, když tohle funguje...
Mám za to, že problém v tom, že používám google DNS, nebude, ale rád se nechám přesvědčit. Máš jiné výsledky ze svých DNS?

[img]./fa/324/0/[/img]

• Příloha: DNS.JPG
    (Velikost: 52.70KB, Staženo 44 krát)

[Aktualizováno: Út, 10 leden 2017 09:13]

•  

Sorry, teď jsem se na to podíval pořádně.

Problém je samozřejmě v tom, že Tvůj MX záznam ukazuje na CNAME a ne na A záznam.

Což samozřejmě nic nemění na faktu, že používat cizí DNS je nerozum.
  •  

BoBik napsal dne Út, 10 leden 2017 09:13

Problém je samozřejmě v tom, že Tvůj MX záznam ukazuje na CNAME a ne na A záznam.

jj, ale ani to by neměl být takový problém. Ostatně, od jinud tam email dojde...
  •  

Je to problém, viz https://tools.ietf.org/html/rfc1912

Z jiného SMTP serveru tam mail dojde, protože mají správně nakonfigurované DNS záznamy.

Předchozí téma: Web client - Zobrazení příchozího emailu v IE
Další téma: Hesla uživatelů
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt kvě 25 22:16:40 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.02570 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.