Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » (11) Failed to send DNS query to server x.x.x.x (Zaplavený log)
  •  
devlin je nyní offline devlin

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu. Mám Kerio Control Box (9.1.0 build 1087), na něm zapnutý DNS forwarder, vypnutou cache, předávání nastavené na dvě AD + všechno ostatní na DNS servery Google. Denně mám v logu neskutečné množství následujících zpráv:

(11) Failed to send DNS query to server x.x.x.x
(jak na IP adresy doménových řadičů, tak na servery Google)

Nevíte, kde by mohl být problém? Děkuji.

[Aktualizováno: Čt, 12 leden 2017 13:51]

•  
BoBik je nyní offline BoBik

A proč používáš DNS forwarding a DNS servery Google?

Vypni tyhle ptákoviny a budeš mít o problém méně.
  •  

Protože potřebuju předávat dotazy v závislosti na doméně na jeden nebo druhý doménový řadič. Proto mám zapnutý forwarding. Zbytek dotazů, které nejsou ani na jednu z AD domén jsem hodil na Google...
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

"Protože potřebuju předávat dotazy v závislosti na doméně na jeden nebo druhý doménový řadič. Proto mám zapnutý forwarding. Zbytek dotazů, které nejsou ani na jednu z AD domén jsem hodil na Google..."

Ty máš dvě AD domény za jedním routerem? Pokud ano, pak každá AD doména má jeden nebo více integrated DNS serverů. Chápu to správně? Pokud to chápu správně, potom stále netuším k čemu je dobrý DNS forwarding? Ty DNS servery se mohou ptát přímo kořenových DNS serverů . . .

A proč do toho ještě mícháš Google DNS? Víš, že v AD doméně NESMÍŠ použít jiný než AD integreated DNS server?

Nebo jsem něco nepochopil?

•  

Ano, chápeš to správně.

Je to tak proto, že máme jeden centrální firewall a pak firewally na pobočkách, které navazují VPN do centrály. Problém je, že když na pobočce není doménový řadič, tak mi nezbývá nic jiného, než dát na rozhraní veřejný DNS server, pokud nenavazuji VPN na IP adresu. Pak je zapnutý forwarding aby se fw dostal i k vnitřním zdrojům.
Předchozí téma: Kerio komunikuje ven na 111.111.111.111
Další téma: Kerio Connect - CalDav
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt dub 27 16:56:47 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00904 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.