Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Dvě linky do internetu
  •  
petrf je nyní offline petrf

Příspěvky: 10
Odeslat poštu tomuto uživateli
Náš Control je připojen do internetu jednou ISDN linkou a druhou linkou VDSL přes modem od O2. Jestli jsem to správně pochopil, Control si kontroluje funkčnost linek pingem na jejich bránu. Jenže když modem VDSL přestane komunikovat s internetem, Controlu stále ping na modem odpovídá. Jak mohu nastavit, aby si Control pingal na ISDN lince na její bránu, ale na VDSL lince aby si pingal až na bránu, co je nakonfigurovaná ve VDSL modemu? Případně jak toto pořešit tak, aby Control poznal, že VDSL linka prostě nefunguje?
Díky za radu.
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Příspěvky: 427

Odeslat poštu tomuto uživateli
Moznosti jsou dve.

1. prekonfigurujte VDSL modem do rezimu bridge a nechte PPPoE spojeni vytacet Controlem. Pak pozna kdyz se VDSL odpoji.
nebo
2. zmente konfiguraci loadbalancingu aby se nepingaly vychozi brany jednotlivych interfacu, ale nejake verejne IP (treba 8.8.8.8 ).

[Aktualizováno: Čt, 20 duben 2017 15:38]

Předchozí téma: Kerio Control software appliance už jen pro 64bit hardware?
Další téma: Blokace amazonaws.com
Jít na fórum:
  


Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt srp 16 15:51:45 CEST 2018

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.86181 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.