Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Prevence útoků - blacklist zdroj (Kerio Control blokuje SSL certifikát korektní stránky)
  •  
pac-man je nyní offline pac-man

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
tento týdem mi kolegyně řekla, že se nemůže připojit na stránky https://countrystores.vispronet.cz/ , které překládá.
Zjistil jsem, že bez proxy se na stránky připojím, s proxy (Kerio Control) již ne. Při zjišťování problému jsem v logu narazil na toto:

[21/Jun/2017 13:44:23] IPS: Packet drop, severity: High, Rule ID: 1:2022535 ET TROJAN ABUSE.CH SSL Blacklist Malicious SSL certificate detected (Dridex), proto:TCP, ip/port:193.158.223.11:443 (countrystores.vispronet.cz) -> 192.168.1.163:53752 (user:pdubska<at>interflag.local)

[21/Jun/2017 13:45:59] IPS: Packet drop, severity: High, Rule ID: 1:2023476 ET TROJAN ABUSE.CH SSL Blacklist Malicious SSL certificate detected (Dridex), proto:TCP, ip/port:193.158.223.11:443 (countrystores.vispronet.cz) -> 192.168.1.163:53801 (user:pdubska<at>interflag.local)

Kontaktoval jsem firmu SachsenFahnen, ale dle nich je problém na vaší straně. Musel jsem dát výjimku. Pokusil jsem se najít databázi, z které jste tento ssl certifikát nalezli jako (Dridex), ale na stránce https://sslbl.abuse.ch/ jsem ho nenašel.
Můžete prosím prověřit, zda se nejedná o chybu na vaší straně, či zda je možné mi poslat zdroj, odkud jste tento ssl certifikat označily na nebezpečný?

Děkuji mnohokrát.

Aleš Ulrych
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Docela pochybuji, že se tady dočkáš odpovědi od někoho z Keria, když podle všech informací české Kerio již defacto neexistuje.

Napiš na support, ale je otázka jestli nějakou odpověď dostaneš. S Keriem to vypadá hodně špatně . . .
  •  
pac-man je nyní offline pac-man

Jo, tam jsem včera psal také,
zatím bez reakce. Tak jsem to zkusil sem.
Mám také obavy, jak to bude s Keriem dál. Ve firmě ho používáme celkem dlouho,
ale co bude dál a zda zůstane i česká podpora je ve hvězdách.
Vůbec by mě zajímalo, jak to bude dále s češtinou atd...
  •  
zvasku je nyní offline zvasku

Začíná jít do tuhého.

Neaktualizované IDP/IPS. Asi se nových věcí nedočkáme. GFI bude rádo, že to nějakou dobu vydrží a pak si asi neché jen Connect. Sad
Předchozí téma: Kerio Control Web Filter Neaktivováno
Další téma: Antivirus
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt čec 27 10:31:09 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00357 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.