Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » DSN požadavky v případě spamu
  •  
tomastomb je nyní offline tomastomb

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den,
narazil jsem na problém s DSN požadavky, které Kerio Connect vyřizuje v rámci SMTP protokolu.
Pokud je email spam, mail server ho označí přidáním **SPAM** do předmětu emailu a předá ho uživateli. Pokud navíc email obsahuje požadavek na DSN NOTIFY=SUCCESS, odešle se na adresu odesílatele informace "Doručenka zprávy".

Veškerou odchozí poštu předáváme na nadřazený SMTP server u Forpsi, který nás ale zablokoval z důvodu odesílání emailů s nevyplněnou hlavičkou "From" a dále z důvodu spam URL uvedené v DSN emailech. Každá doručenka obsahovala kopii původního emailu s URL adresou, která již byla v některém z black listů.

Dalším zkoumáním jsem zjistil, že nelze jakkoliv ovlivnit odesílání zpráv DSN. Není mi jasné, proč se DSN zprávy odesílají i v okamžiku, kdy je Kerio Connect vyhodnotí jako spam a proč se na toto nedají aplikovat vlastní pravidla ve filtru spamu? K čemu pak pravidla jsou, když jimi nemohu ovlivňovat chod vlastního SMTP serveru. Navíc DSN zprávami dávám spamerovi jasnou informaci, které schránky existují.

Dále bych se chtěl ještě zeptat, proč Kerio Connect neumožňuje následující:
- nelze nastavit omezení přístupu uživatelů na SMTP protokol (mám uživatele jen v rámci lokální sítě a není tedy žádoucí, aby se mohli na SMTP server přihlašovat z internetu)
- nastavení ochrany proti uhodnutí přihlašovacích údajů nelze ovlivnit v administraci, konkrétně počet pokusů a doba zablokování (hodnoty musím změnit v konfiguračním souboru)
- nelze nastavit chování SMTP serveru tak, že pokud nadřazený SMTP server emaily neodešle (např. z důvodu zablokování účtu na nadřazeném serveru), emaily se automaticky nepokusí odeslat přes MX záznamy Kerio Connect serveru
- zároveň nelze vypnout doručování přes MX záznamy (pokud mám nastaveno, že se přes nadřazený server budou odesílat jen emaily z vlastní domény, veškeré ostatní emaily se doručují přímo přes MX záznamy, což nemusí být požadováno)
- ve filtrovacích pravidlech nelze používat regulární výrazy
- ve filtrovacích pravidlech chybí podmínka "začíná na", "končí na"
- ve filtrovacích pravidlech nelze vytvořit podmínka: "Odesílatel rovná se prázdná hodnota" (vyskočí varování, že hodnota není vyplněna).

Předem děkuji za konzultaci tohoto tématu.
  •  
ozana je nyní offline ozana

Na to už Vám zde asi nikdo kompetentní neodpoví. České Kerio už neexistuje.
  •  
milank je nyní offline milank

Právě jsem narazil na stejný problém. Kerio identifikuje zprávu jako SPAM, ale přesto se pokouší odeslat doručenku. Doručenka však směřuje na neexistující doménu a zprávy se pak hromadí ve frontě.

[Aktualizováno: Čt, 27 červenec 2017 09:34]

Předchozí téma: spam využívající reply-to
Další téma: Ukončení podpory 32-bitových operačních systémů
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Čt čec 27 10:32:11 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00346 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.