Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Kerio a Open Relay
  •  
peett je nyní offline peett

Odeslat poštu tomuto uživateli
Dobrý den, jak má být správně nastaven (zakázán) Open Relay? V nastavení Kerio Connect 9.2.3 v sekci Nastavení - SMTP server - Řízení přístupu mám položku Open Relay vypnutou. Ale když si dám mailserver otestovat na Open relay např, na MX toolbox, tak mi píše, že je Open Relay povolen?
Jak to má být prosím správně? Děkuji. Petr
  •  
ozana je nyní offline ozana

Je-li přepnuto na "Odesílat poštu mimo lokální domény smějí pouze" nemůže MXtoolbox hlásit SMTP Open Relay.

Bylo kliknuto na Použít?

[Aktualizováno: Po, 24 červenec 2017 09:37]

•  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Pravděpodobně máte "Open Relay" server nastaven některou z voleb dál, jinak nevím.

•  

Přesně podle Vašeho obrátku to mám nastaveno...
Jaké volby dál to mohou ovlivnit?
Děkuji. Petr
  •  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Zkuste se podívat na rozsahy ip definovaných ve výjimce, není tam něco, co do lokálních adres nepatří a umožňuje tak smtp komunikaci bez ověření?

TL
  •  

V seznamu mám tohle...
10.0.0.0 / 255.0.0.0
127.0.0.0
172.16.0.0 / 255.240.0.0
192.168.0.0 / 255.255.0.0
::1
fc00:: / 7
fe80:: / 10
  •  
Petr Dobrý je nyní offline Petr Dobrý

Neni nahodou mailserver za firewallem s mappovanym portem ? Tohle se stava kdyz si nekdo promapuje port 25 a nastavi u nej SNAT i DNAT.
  •  

Děkuji za tip...mailserver je za firewallem s mappovanym portem...provedu tedy ještě kontrolu pravidel v NATu.
  •  

Tak v NATu mám jen zvenku přesměrován port 25 na vnitřní IP mailserveru pomoci DNAT

Brunclík
Předchozí téma: Kerio Connect a externí antivirus
Další téma: Technická podpora Kerio
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Po srp 21 02:46:19 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00437 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.