Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » outlook 2016 chyba po aktualizaci
  •  
stanislavkopecek je nyní offline stanislavkopecek

Odeslat poštu tomuto uživateli
Zdravím všechny,

Setkali jste se již s tímto problémem?

Po aktualizaci MS office 2016 home and office 64bit mi nešel spustit OUTLOOK s napojením na Kerio přes kerio offline conector. Zkusil jsem přes ovládací panely odebrat účet který používá kerio outlook offline conector. Poté jsem zkoušel účet opět přidat, viz obrázky 1,2,3. po kliknutí na tlačítko přidat účet na obrázku jedna se otevřela stránka (obrazovka je jiná než byla předtím obr 2), po zadání e-mailové adresy a zakliknutí políčka nastavit ručně pod možností upřesnit nastavení se otevře obrazovka 3 kde není možné vybrat kerio.

Shrnutí: Učty s keriem přestali fungovat bez jakéhokoliv zásahu a po vymazání účtu jej ani nelze znovu přidat. Outlook kerio nenabízí.

• Příloha: 1.JPG
    (Velikost: 62.64KB, Staženo 58 krát)
  • Příloha: 2.JPG
    (Velikost: 39.66KB, Staženo 54 krát)
  • Příloha: 3.JPG
    (Velikost: 38.45KB, Staženo 54 krát)
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

A 32bit Outlook se chová stejně? Máš nějaký důvod používat 64bit Office?
  •  
jirka99 je nyní offline jirka99

Já bych zkusil nejdříve odinstalovat kompletně Kerio outlook konektor, v odinstalovat programy, vyhodit vše od Keria!!! restart,potom nainstalovat verzi MSI package, 64-bit, ne exe. Pak do ovládací panely/uživatelé/ Pošta.
Zde založit nový profil Kerio01 (atd) aby vždy profil byl jinak pojmenovávaný, zde udělat ručně účet Keri. Vyskoušet a až tohle bude fungovat poté spustit teprve Outlook.
Mě tento postup vždy pomohl.
Proč používáte IMAP?? , když máte Kerio??
Toho klienta samozřejmě podle OS 64bit nebo 32bit-ten se stejně musí instalovat pouze takto.
Stáhnout zde: http://www.kerio.cz/support/kerio-connect

[Aktualizováno: Út, 26 září 2017 21:28]

•  

Nevim jestli se chová stejne, nevim proc bych mel instalovat 32bit. Problem je v tom ze se změnila úvodní obrazovka pro přidání uctu nejspis nejakou aktualizaci. Neskáče tam chybová hláska. Vypada to jako by proste outlook přestal kerio podporovat nebo mu aspon umožňovat přístup. Přeinstalovat jsem take zkoušel ale to oněmi ten problem. Viz vyse. Všechno se tvari ze funguje spravne jen tam neni moznost pro kerio a vypada vse uplne jinak
  •  

Podle mích zkušeností opravdu doporučuji nejdříve vše od Keria odinstalovat a pak to udělat jak popisuji výše. Takto mi to funguje ve všech verzích office a různých OS.
  •  

Pouzivam imap protoze to momentalne nefunguje pres kerio, to je snad logicke. Prosím o seriozni rady, ne typu odinstalovat a nainstalovat. Samozrejme se jsem i to zkoušel. Ale nastavoval jsem desítky uctu ke keriu v outlooku a vždy to vypadalo stejne. Ted to vypada uplne jinak. Prohlédněte si prosim obrazky
  •  

Pouzivam 64 bit OS a pokud vim tak na nej nelze nainstalovat 32bit office
  •  

I kdyz jdu pres ovládací panely, zobrazí se mi ta hloupá obrazovka viz obrazek dva ktera mi nedovolí pridat kerio. Je tam 6 dlaždic a kerio mezi nimi neni viz obrazek 3. Drive tam byly radio buttony a pod dalsi servery bylo kerio. Pokud tedy Bylo nainstalovano

[Aktualizováno: Út, 26 září 2017 21:38]

•  
Thomson78 je nyní offline Thomson78

Před pár dny jsem byl zaskočen stejně, Outlook 2016 nenabídl použití KOFF.
Nakonec pomohlo použít konfigurační skript dostupný ze stránky s webmailem.
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

"Pouzivam 64 bit OS a pokud vim tak na nej nelze nainstalovat 32bit office" - a na to jsi proboha přišel jak?

Já zase nechápu někoho kdo používá 64bit Office a nemá k tomu explicitní důvod. Ale když si chceš zbytečně přidělávat problémy . . .
  •  

Děkuji Thomson78 za užitečnou odpověď Smile

můžete mi prosím přesněji popsat postup s použitím scriptu? děkuji

p.s. zajímavé je, že se stalo z ničeho nic. když jsem účet cca před půl rokem na tento počitáč přidával, byla tam klasická obrazovka s radio buttony. pak jednou nešel outlook nastartovat, pořád to házelo chybu, dokud jsem přes ovládací panely neodstranil účet s KOFF. zpátky už přidat nešel
  •  

Myslím tím běžně dostupný konfigurační skript, který jde stáhnout z přihlašovací stránky vašeho KC Webmailu. Předtím samozřejmě odeberte existující KC účet z ovládacího panelu Pošta. Případně také odeberte KOFF ze systému a po restartu znovu nainstalujte. Snad vám to také pomůže.

Volba nastavení účtu skutečně z Outlook 2016 zmizela Sad

Čekají nás asi docela krušné časy. Kerio pod GFI je bez české podpory a kdo ví, jaké mají s produktem plány. Microsoft vydává stále hůře odladěné produkty a podivné aktualizace. Např. zhroucený systém po aktualizaci Win10, přepnutí MUI v Outlooku 2007 do švédštiny, odebrání nastavení Outlooku 2016 pro další typy serverů...
  •  

Jenom pro doplnění tu radu jsem Vám popisoval protože jsem jí před "časem" dostal ještě "blahé paměti" přímo z PLzně, a mě to několikrát pomohlo. Nejsem ten kdo radí opravit problém přeinstalací OS,jak je vidět na internetu.
No vzhledem k přístupu GFI bude každá rada těžká.... Sad
  •  
generator je nyní offline generator

Mám Office Pro 2016 32 bit 16.0.4549.1000 a volby pro účty jsou nezměnněny. Instalovány všechny office a win aktualizace k dnešnímu datu.

Stejně tak na klientských stanicích kde je verze office "Pro podnikatele" nedošlo ke změně.

Pomocí scriptu se mi podařilo účet znovu přidat i když tedy pořád nechápu proč to za stejné konfigurace přestalo předtím zničeho nic fungovat. Každopádně script mi neumožní přidat dva účty do jednoho outlooku, což já potřebuji. Pokaždé vytvoří nový profil. já mám ale dva účty na různých doménách.
  •  

Prima, alespoň tak Smile Proč náhle přestal fungovat už asi neodhalíme a zatím se to asi nikomu nestalo.
Outlook má obecně problém s vícero účty současně, s vícero KOFF bych to ani nezkoušel. Outlook je celé roky podivná, pomalá a zbytečně složitá aplikace dávající smysl snad jen jako součást rodiny MS produktů.
  •  

Já mám u klientů běžně 2-3 účty KOOF z jiných domén a chodí to i v office 2016.
Přidat nový účet v Outlooku, nakonfigurovat ručně. Pravda je, že to mám obyčejně na stejném serveru Kerio.
  •  
generator je nyní offline generator

Mates je nyní offline Mates

Zdravím,

ano s tím to problémem jsem se setkal. Outlook nenabídne možnost KOF. Již delší dobu používám pro instalaci KOF msi balíček než exe a cmd instalační script. Naposledy se mi stalo po update na 9.2.4, že všechny stanice W7 x86 a office 2010 - 2016 se mi aktualizovaly, až na jednu. Tam jsem musel ručně vše odinstalovat a znovu ručně nainstalovat. Nevím proč, ale kvůli jdené stanici jsem nepátral. Souhlasím s Thomson78.
  •  

generator: pokud to chápu správně, mělo by to vrátit "starou" obrazovku pro přidávání účtů místo této "zjednodušené", kde nejde zvolit KOFF, bohužel jsem však popisovaný klíč nenalezl.

všem: stále řeším, jak upravit script aby nezakládal nový profil v poště a přidal účet k existujícímu, abych mohl přidat dva účty. předpokládám, že to bude jednodušší než aby script přidával dva účtu do profilu najednou
Předchozí téma: MS OFFICE + KOFF versus cestovní profily AD
Další téma: Webmail - v html e-mailu se odkaz změní pokud obsahuje znak &
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: St říj 18 11:30:21 CEST 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00608 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.