Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Control » Rozesílání spamu z portu 25 z firewallu (Rozesílání spamu z portu 25 z firewallu)
  •  
zblaz je nyní offline zblaz

Odeslat poštu tomuto uživateli
V naší organizaci jsme měli problém s rozesíláním spamu. Vše se vyřešilo pravidlem které veškerý spam přes port 25 zahazuje. Ale v logu vidím neustálé pokusy přes port 25 z naší venkovní IP adresy.
Pravidlo zachycuje spam pouze když je zdroj libovolný nebo Firewall. Pokud zadám zdroj všechny rozhraní spam nazachytí. Připadá mi to jako by to šlo přímo z Keria.
Díky moc za rady.
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Já tomu trošku nerozumím. Jak jsi v Kerio Control vytvořil pravidlo, které filtruje spam? To snad ani nejde.
Jinak ty máš na firewallu povolený port 25 i pro něco jiného než mailserver?

Když píšeš, že se něco zobrazuje v logu a chceš poradit, pak by bylo dobré dát tady ten záznam z toho logu.
  •  
zblaz je nyní offline zblaz

Pravidlo mám nastavené aby veškerý provoz na portu 25 zahazovalo a zaznamenávalo. Tím jsem odhalil v minulosti několik nakažených PC. Jinak port 25 je povolený pouze na mailserver. Přikládám zázam z logu.

Díky moc

•  
BoBik je nyní offline BoBik

1. Co je to pravidlo "Spamhouse"?
2. Pod "Naše IP" si mám představit co? Veřejnou IP adresu?
3. Předpokládám, že mailserver běží na jiném stroji než Kerio Control? Je to tak?
4. Není ta komunikace náhodou NDR na spamboty? Jak máš definovaná antispamová pravidla na mailserveru, doufám že negenerují NDR?
Předchozí téma: Can't install any antivirus app
Další téma: Koupit registrované cestovní pasy (reallifedocs0<at>yahoo.com), licence řidičů,
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne lis 19 13:20:50 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00410 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.