Connect. Communicate. Collaborate. Securely.

Domů » Česky » Kerio Connect » Zprávy zůstávají ve složce K odeslání (Neodesílá se pošta a zůstává jen ve složce k odeslání)
  •  
Zrzek je nyní offline Zrzek

Odeslat poštu tomuto uživateli
Využívám MS Office 2016, stáhl jsem Kerio Outlook Connector a připojil jsem účet přes Ovládací panely > Pošta.
Vytvořil jsem nový účet vybral jsem KOC vyplnil potřebné informace. Vše se nastavilo a pošta se stáhne, avšak když se snažím zprávu odeslat, tak zůstane právě ve složce k odeslání.

Zkusil jsem samozřejmě restartovat jak aplikaci tak počítač.
Vyzkoušel jsem přeinstalovat KOC a připojit účet klasicky, při spuštění Outlooku.

Bohužel nic nepomohlo a ani na internetu jsem nic vhodného nenašel.

OS Win 10 64bit
MS Office 2016
  •  
BoBik je nyní offline BoBik

Je účet s KOC jediným účtem v profilu Outlooku?
  •  

Ano, žádný jiný účet připojen není.
  •  

A co říkají logy mailserveru?
  •  

Omlouvám se, ale jsem v tomto nováček.
Vlastně nevím, co bych měl hledat.
Prošel jsem logy a našel jsem jen 2 hlášky v Auditu:

HTTP/KOFF: User xy<at>hypermedia.cz authenticated from IP address 10.0.0.1; Kerio Outlook Connector (Offline Edition) 9.2.3.2929 T0

XMPP: User xy<at>hypermedia.cz authenticated from IP address 10.0.0.1

[Aktualizováno: Po, 13 listopad 2017 14:55]

•  

A nefunguje odeslání e-mailů v rámci lokální domény i do internetu? Nebo někam odeslat jdou a někam ne?

A když se stejný uživatel pokusí odeslat e-mail z Webmailu, tak to skončí jak?
  •  

Z webmailu lze bez potíží zprávu odeslat.
V Outlooku naopak nelze zaslat zprávu jak do lokální domény, tak ani nikam jinam.

Dle mého názoru se jedná jen o mé chybné nastavení buď outlooku nebo KOC, nemohu však za boha najít tu chybu.
  •  

A máš u daného uživatele KOC/KOFF povolené?

To nefunguje vůbec nikomu nebo jen některým uživatelům? Píšeš o Outlooku 2016, na jiných verzích je to bez problému?

Hledal bych chybu spíše na serveru, v nastavení klienta toho moc pokazit nemůžeš. Tam definuješ jen adresu serveru a port. Navíc pokud to zobrazí příchozí poštu, tak bych si tipnul, že klient je nakonfigurovaný správně.

Co vlastně používáš? V textu píšeš KOC, ale Tebou přiložené logy říkají KOFF . . .
  •  

KOC/KOFF je povolené. A máš pravdu, jedná se o KOFF verze 9.2.3
Nefunguje to jen u jednoho účtu, který byl vytvořen nově.
Mohl bys mě případně nasměrovat, kde bych mohl nějakou takovou chybu na serveru najít, když to na ostatních účtech funguje a jsou nastaveny stejně jako ten, na kterém to nejde?
  •  

Tak v první řadě ověř, jestli je to opravdu problém toho účtu.

Tedy na inkriminované stanici zadej v Outlooku v definici KOFF účtu jiného uživatele, o kterém víš, že mu odesílání funguje. Pokud to bude fungovat, víš, že problém je opravdu v účtu uživatele.

Pak si znovu projdi jeho nastavení, zejména se zaměř na položku "Omezení přístupu".
  •  

Problém s omezením přístupu není.
Ani jiný účet na zmiňovaném notebooku není funkční.
Zkusil jsem s účet připojit k sobě na notebook, a zprávy jsem přijímal i odesílal.

•  

Předchozí téma: Koupit registrované cestovní pasy (reallifedocs0<at>yahoo.com), licence řidičů,
Další téma: Ukončení podpory 32-bitových operačních systémů
Jít na fórum:

Disclaimer:
Kerio discussion forums are intended for open communication between forum members and may contain information and material posted by members which may be useful in learning about Kerio products. The discussion forums are not intended to provide technical support for any specific product. Any information implied or expressed in the discussion forums is that of the posting member. Kerio is in no way responsible for the information posted in the forums, or its accuracy. Kerio employees may participate in the discussions, but their postings do not represent an offical position of the company on any issues raised or discussed. Kerio reserves the right to monitor and maintain the forums to promote free and accurate exchange of information.

Aktuální čas: Ne lis 19 13:18:33 CET 2017

Celkový čas potřebný k vygenerování této stránky: 0.00607 vteřin
.:: Kontakt :: Domů ::.
Běží na: FUDforum 3.0.4.